Wpis z mikrobloga

@RBNG: normalnie, prowadzi się badania, na których ludzie opierają swoje treningi. Na słowo to religie powstają. Po prostu to wasza teoria, tak? Dziękuję, tyle chciałam się dowiedzieć.
@Karoleer:
A wiesz, że pierwowzorem maszyn treningowych był sprzęt do rehabilitacji, czyli dla osób upośledzonych anatomicznie, neurologicznie lub fizjologicznie?
Pewnie nie wiesz, ale to właśnie obciążanie stawów je wzmacnia i utrzymuje w zdrowiu, a nie odciążanie, które jest w ogóle niemożliwe w warunkach grawitacji?
Jak chcesz powiosłować 70kg, to zakładasz na sztangę 70kg i robisz wiosło końcem sztangi.
I co z tego, że zawodowcy robią tylko maszynowo?
Tez nim jesteś, czy
@owocliczi: logika rozowych jest ponad moje sily. napisalem wyzej dosc jasno - dropsety nie wymagaja maszyn ale maszyny pozwalaja w bezpieczniejszy i pelniejszy sposob dobic miesien. odniesienia do kilku badan sa w podanym artykule.

@Gavroche: burneika - hardkorowy koksu. argument z heathem akurat odnosil sie do czegos innego, mniejsza. o genezie maszyn slyszalem, o wzmacnianiu stawow tez - to drugie znam zreszta z autopsji, bo wyciskanie na barki wiekszych hantli
@berti: Mozna sie dobic maszynami, ale po co? Placze nad spuchnietymi typami ktorzy wlasnie musza dobic setne powtorzenie na smith, a normalnie to max na siadzie kucaja 100 kilo, a wygladaja jak by conajmniej 15 lat trenowali. Po co to komu :P
@owocliczi: najpierw naucz sie podnosic 20kg hantelke to wtedy moze taka 100kg by ci sie przydala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no i maszyny sa zajebiste, niektore pozwalaja na prawde dobrze poczuc inaczje/lepiej miesien z innej strony itd, a czy w treningu nie chodzi o to, zeby miesien czasami atakowac inaczej i dac mu nowy bodziec ? Ja niestety do maszyn dostepu nie mam, ale jakbym mial takie
@owocliczi: tak więc.... Napompowanie krwią mięśnia włącza procesy anaboliczne. Niższy zakres powtórzeń to obciążenie mechaniczne mięśnia i niszczenie tkanki więc również włączenie procesów anabolicznych. Jeśli jesteś kulturystą to czasem chcesz popracować solidnie jednym mięśniem nie pracując innym.
@owocliczi: @berti:
Moim zdaniem trening ukierunkowany na hipertrofię nie ma większego sensu.
Ale moje zdanie to nie jest prawda objawiona.
Kulturyści osiągają dobre efekty trenując na maszynach, tyle, że przedtem wiele lat trenują bazę na kilku podstawowych, wolnych ćwiczeniach, używają soku i są cali rozpieprzeni, nie ma za bardzo wyjścia.
Ale w sporcie trening hipertroficzny też ma zastosowanie, u futbolistów amerykańskich, kulomiotów, dyskoboli i podobnych, gdzie waga ma znaczenie.
Wtedy
@berti:
Mógłbym wrzucić kilka, ale nikt ich nie czyta, a nawet jeśli, to nie wyciąga poprawnych wniosków.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz link do badań, to taki odpowiednik dłuższego penisa, "oho, wrzucił badania, trzeba na niego uważać".