Wpis z mikrobloga

@polik95: Mniej cukru i rzeczy z octem. Czyli żadnych ciastek, batoników, lodów, ketchupu, sosów gotowych itp.
A doraźnie (żeby zlikwidować to co już wyskoczyło) najlepszy jest olejek pichtowy. Smarować pryszcze najlepiej na noc, bo trochę za bardzo pachnie igliwiem a nie każdemu się to podoba ;-).
  • Odpowiedz
@polik95: sprobuj kupic zel jakiejs jednej firmy i go uzywac przez jakis czas to moze ci cos pomoze. Zmiana kosmetykow co jakis czas tylko pogarsza sprawe. Ogranicz cukry mi troche pomoglo. Nie jem slodyczy.
  • Odpowiedz
@polik95: trochę zależy jaki rodzaj cery i jaki rodzaj trądziku. Od pewnych rzeczy może niektórych sypać (czekolada, alkohol), polecam (wiem, że to dziwne) nie myć za często skóry mydłem (wysusza i efekt może być odwrotny od pożądanego), tylko szorować mechanicznie, kosmetyki nietłuste, ale tak naprawdę to wróżenie z fusów, odwiedź dermatologa, nie gryzie.
  • Odpowiedz
@polik95: spróbowalam kiedys z ciekawosci mydła siarkowego (rossmann, ok. 6zl). Uzywam do dzis, cera gladka jak nigdy. Sporadycznie cos wyskoczy, ale mydło odrazu wysusza. Mi pomogło, choc pewnie wszystko zależy od przyczyny tradziku.
  • Odpowiedz