Wpis z mikrobloga

@fixie: Odpalałeś na pełnym ekranie? Moim zdaniem urocze są te iskierki na śniegu. Bardzo kojarzą mi się ze świętami i ogólnie magią zimy : ) Poza tym miejsce niejako wymusiło taki kadr. Wyżej się nie dało, bo ostra lampa od Księżyca, a boków nie chciałem ucinać, bo bym stracił świetne choinki

@notdot: 1. Szeroki kąt bardziej zniekształca i niszczy obraz (fixie dobrze zauważył). 2. Jeszcze daleko mi do uzbierania pieniędzy
@HulajDuszaToLipa: Oglądałeś. I tak uciąłeś choinki, wiem że pewnie miały być klamrą kadru, ale takie ucięcie wygląda na przypadkowe, będące pochodną takiego, a nie innego złożenia panoramy przez program. Ja tam jestem nauczony i sam też uczę, że zdjęcie powinno mieć swój motyw przewodni, kompozycję i harmonię pomiędzy planami. W powyższym tego niestety nie dostrzegam.
@daczka92: Jeśli się przypatrzysz na zbliżeniu, to są już lekkie kreski. Co do widoczności gwiazd - mam bardzo czyste niebo, szczególnie gdy wchodzę gdzieś na górkę, więc z tym nie ma problemów : )
Jak chodzi o płaszczyznę, to różnie. Zależy od rejonu zdjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprzęd Canon 6D + 24-70 f/4L

@fixie: Rozumiem. Cóż, nie każde zdjęcie musi do wszystkich przemawiać : )
@HulajDuszaToLipa: rozumiem ze jak panorama to i te rozmycia staja sie niewidoczne przy tak duzym zdjeciu. a jakby zrobic jeszcze raz taka sama panorame tylko z iso 3200 zeby wyciagnac gwiazdy, bo rozumiem ze wtedy sie miasto prześwietla, i wtedy kompozycje zrobic dołu z górą. a tak sobie marzę o takim miejscu ze sniegiem, nocą i czymś ciekawym na horyzoncie. masz profil na 500px albo insta?
btw dobra robota
@HulajDuszaToLipa: Pytanie początkującego - jak robisz takie niebieskie niebo i rozswietlone miasto? Ja jak robię takie panoramy o zmroku jak ta, to jakbym nie bawił się ustawieniami to albo zdjęcie wygląda normalnie jak w dzień, albo wszystko jest czarne i tylko światła miasta widać, albo pomiędzy różne odcienie szarości