Wpis z mikrobloga

Jak mirki reagujecie na nowe wiadomości ws. Ewy Tylman, tzn. zrzut z monitoringu z Lotosu, na którym widać niebieskiego rozmawiającego przez telefon? Rutek twierdzi, że chłopak jest wyraźnie zdenerwowany, szkieły twierdzą, że są już po przesłuchaniu osoby z którą rozmawiał niebieski i owe przesłuchanie ponoć właściwie wszystko wyjaśnia.

Moim zdaniem to nagranie niebieskiego wcale nie pogrąża, a nawet trochę oczyszcza. Jest parę niewiadomych, ale przeanalizujmy fakty. Stacja benzynowa nie jest najlepszym miejscem do zacierania śladów po morderstwie. Podejrzewam, że niebieski poszedł po jakieś doładowanie do telefonu i musiał wykonać pilny telefon. Myślę, że dzwonił do kogoś kogo oboje znali, był zaniepokojony tym, że Ewa zniknęła mu z pola widzenia. Jednakże, żeby ta wersja była prawdziwa musiałoby się potwierdzić, że do Królowej Jadwigi jednak dotarli wspólnie (co by jednak znaczyło, że niebieski coś kręci, co nie znaczy że jest mordercą i jest w to zamieszany). Według Rutka niebieski pojawił się na Lotosie ok. 4:00 i był tam 10 minut. Może nieodpowiedzialnie zostawił laskę na przystanku, ona była już mega słaba i albo ktoś ją zaciągnął tam w okolice Warty w tym czasie i później wrócił porzucić dowód na przystanek (co by w sumie składało się w całość, jako że Rutkowski twierdzi, że jest widoczna na przystanku jakaś niezidentyfikowana osoba, która być może odkłada ten dowód na ławkę). Albo dziewczyna w czasie oczekiwania na niebieskiego przechodzi na przystanek autobusowy (wcześniej szukając czegoś w torebce i faktycznie gubiąc dowód) i odjeżdża stamtąd autobusem 232, który jedzie o 4:08, więc tutaj z godzinami by się to zgadzało. Przy tym drugim rozwiązaniu znacznie poszerza się obszar poszukiwań i na pewno będzie to jeszcze trudniej wyjaśnić do końca.

Kontynuując, dlaczego uważam, że niebieski jest tutaj niewinny? Jak już napisałem - nie podkładałby się na tym Lotosie w tak dziecinny sposób. Zarejestrowano także, że ze stacji skierował się w kierunku Ronda Rataje, a tam kręcił się 30 minut w okolicy dworca autobusowego, podejrzewam, że gdzieś tam jej szukał, bo jednak zniknęła mu w jakiś sposób z pola widzenia. Teraz spękał po prostu, żeby powiedzieć jak było, bo czuje, że łatwo mógłby stać się podejrzanym numer jeden. Albo przeceniam typa i jest takim kretynem, że tak łatwo dał się złapać.

Wydaję się także, że jutro zaczynają się poszukiwania ciała zaginionej i widać to nawet po tym co mówi Rutkowski. Nic tutaj nie wskazuje na to, żeby została porwana, więc sprawa rozstrzygnie się do niedzieli. A przynajmniej do tego czasu dowiemy się, że niebieski się czegoś scykał i nakłamał ze strachu, że to jego osoba będzie łączona z tą sprawą. Co może dziwić, ale trzeba wziąć pod uwagę, że wymiar sprawiedliwości w tej sytuacji mógłby iść naprawdę po linii najmniejszego oporu i niebieski niesłusznie mógłby być sądzony jako sprawca.

#poznan #csiwykop
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piotrekks: dla mnie to jak ją prowadził jest dosyć podejrzany, jakby ją ciągnął za sobą. Chociaż przed chwilą przeczytałem, że jest potwierdzone, że chłopak jest gejem, więc raczej można wykluczyć motyw seksualny (o ile to prawda), a wykluczając motyw seksualny, raczej trudno mi sobie wyobrazić, że ot tak chłopak zabija dziewczynę bez powodu.

Myślę, że masz racje i sprawa rozwiąże się do niedzieli, ale niestety obawiam się, że nie będzie
  • Odpowiedz
@Piotrekks: Jak co roku w okresie jesienno-zimowym musi się w tym mieście coś "odwalić". Parę lat temu była to fala samobójstw. Nie było tygodnia bez poszukiwania jakiejś osoby, które to zamieniało się w odnalezienie ciała wiszącego gdzieś na drzewie.
  • Odpowiedz
@Piotrekks: @Adams_GA: widac to nagranie i ta lacha jest nietomna, on ja prowadzi, przytula, c--j wie co. Koles z roboty? Mowia o niej, ze taka odpowiedzialna, a tak by sie schlala? A jesli sie nie schlala tylko ktos jej cos wrzucili do drina? Wtedy bylby to cel moze porwania i przeszmuglowania zagranice w wiadomych celach :( A jezeli w tkim stanie ja ten typ zostawil, to cos jest
  • Odpowiedz
@Adams_GA: O 4 był na stacji Lotos: http://epoznan.pl/gallery2/23818/rt6b9khyhtcn7pkp5gyzm45vs7rp3mzs.jpg A ze stacji udał się na Rondo Rataje, więc w domu musiał być ok. 5:00 - tak zresztą zeznała jego siostra.

@rainkiller: Też tak na początku myślałem, że styl prowadzenia dziewczyny przez niego jest dziwny, ale wróciłem pamięcią do podobnych sytuacji, w których brałem udział i podobnie się to zawsze odbywa, aczkolwiek może wyglądać to tak jakby chciał gdzieś ją
  • Odpowiedz
@Piotrekks: To było za czasów początków mojego studiowania, więc od 2011 roku. Nie pamiętam dokładnie, jaki to był okres, ale przez jakiś czas było pełno informacji o zaginięciach, a później znalezionych ciałach. Nie było to może z 50 osób, ale z kilka na pewno i to w bardzo krótkim odstępie.
  • Odpowiedz
@Piotrekks: A może poszedł na stację po hot doga bo był głodny i zadzwonił do kolegi pochwalić się jaki jest zajebisty ?
Coraz to więcej nowych wątków o nim dochodzi wskazujących, że jego wersja TAK NAGLE nie trzyma się kupy. Przypominam
- pierwsza jego wersja zeznań: TAK byłem w domu o 4 !
- wersja z monitornigu: TAK o 4:04 jestem na Lotosie - nie było mnie mnie w domu
  • Odpowiedz
@ParsecV: W końcu miastem rządzi mafia, pędzo szemrane auta, a na wildzie mieszka szatan... coś w tym jest.

A ja widzę już błąd w swoim rozumowaniu. Nie mogła być na przystanku tramwajowym, bo tam jest monitoring, skoro zarejestrowano jakiegoś typa co niby podrzuca jej dowód. To nadal nie wyklucza, że doszła do stacji z niebieskim, ale czekała na przystanku autobusowym i tam coś się o------o, nawet bliżej do Warty i
  • Odpowiedz
@bajo_jajo: Ano, też stwierdziłem w poście, że jego wersja się kupy nie trzyma i jest pełno nieścisłości, ale staram się dotrzeć do tego dlaczego tak jest. Coś wie i z jakiegoś powodu kłamie. Ciekawi mnie jak to się wyjaśni, ale jestem pełen obaw co do pozytywnego zakończenia.
  • Odpowiedz
@Piotrekks: szczerze? Nie zatacza się jakoś bardzo, jest pijana ale nie tak żeby nie ogarniała, a już na pewno nie jak po pigułce gwałtu gdzie by kompletnie nie ogarniała świata
  • Odpowiedz
@Piotrekks: ale sie jaram tematem. Ostatnio ogladalem wiele dokumentalnych kryminalow i ten temat tez trzyma w napieciu. Ja mysle, ze kolega byl posrednikiem, ja gdzies odstawil, bo chcial hotdogensa ze stacji a w czasie jak ona cokolwiek robila, to weszli chlopacy i ja zawineli. A teraz sie niebieskiemu alibi sypie, jesli w gre wchdza spore sumki, to moze sie zaczac sypac.

No bo c'mon co to za hipoteza, ze ona
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Ciekawy jest też wątek tej dziewczyny / typa co ich mija tam przed Mostem Rocha, omija ich łukiem (normalne, też bym tak n--------h ominął xD), ale może coś ważnego owa osoba zauważyła.
  • Odpowiedz
@exdami: A jeszcze łatwiej by tego uniknęła, gdyby nie wyszła z domu. Albo krok dalej: gdyby nie pracowała, wtedy nie musiałaby w ogóle wychodzić i nie poznałaby może nigdy tych znajomych! Samo pójście do klubu nie było niczym złym, ale siedzenie w nim do 3 nad ranem, z jakimś typem (mając własnego bolca w domu), będąc ułożoną dziewczyną, zaczynającą za sześć godzin pracę jako zastępca kierownika jest już dziwne.
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Jest ładna, ale to nie typ laski, którą porywa się do burdelu. To znaczy nie żebym miał doświadczenie w tej kwestii, ale typ dziwki wygląda zdecydowanie inaczej xDDD
  • Odpowiedz
@Piotrekks: Z niepotwierdzonych info gdzieś ktoś coś, że bolec na chwilę wpadł na imprezę. Była awantura i elo. Tylko pytanie, ochłonął i chciał po nią przyjechać czy jaki c--j. Coś mało prawdopodobne bo to też się kupy nie trzyma z tym jego wjazdem na imprezę.

//haha o widzę, że nagle info się pojawiło o tym, że jest ciepły xD
Pewnie to skojarzenie z tą torbą. Parodia xD
  • Odpowiedz
@bajo_jajo: Bolec ponoć zgłosił zaginięcie Ewy dopiero o 17:00, to też jest dziwne, no ale ponoć myślał, że jest w pracy, hmm...
Ale jego udziału tutaj nie wykluczam, wspominałem o tym w swojej pierwszej hipotezie. Rzadko w obiegu medialnym pojawia się jego temat - to też jest ciekawe.
  • Odpowiedz
ale siedzenie w nim do 3 nad ranem, z jakimś typem (mając własnego bolca w domu),


@bajo_jajo: to mialem w zamysle. Niech se chodzo jak chco, ale tu cos smierdzi

typ dziwki wygląda zdecydowanie inaczej xDDD


@Piotrekks: ale oni biora normalne dziewczyny i robia im pranie mozgu, cpanie i tak to sie dzieje.
  • Odpowiedz
i odjeżdża stamtąd autobusem 232, który jedzie o 4:08


@Piotrekks: Nie wiem jak w Poznaniu, ale wydaje mi się, że kamera w nocnych to podstawa. A jeśli tak, to na pewno by o tym wspomnieli.
  • Odpowiedz