Wpis z mikrobloga

@korni007: Z tego co pamiętam to zaznaczasz 2 obrazki, dajesz prawym przycieskiem myszki i tam powinno byc ustaw jako tapete (pisze z głowy bo w pracy mam win7 :( ). Wtedy ustawia ci oba obrazki (czy ile tam zaznaczysz) i zmienia co ustawiony czas we wszystkie mozliwe kombinacje. Mozesz też recznie dać na pulpit i dać następną tapete to od razu zmieni. Mozna to jakoś poprzestawiać aby na stałe były ale
  • Odpowiedz
@leleszek: Jesteś debilem czy tylko udajesz, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Dobra to napiszę jeszcze raz tylko, że tym razem na poziomie adresata:
Narzędzie do defragmentacji w Windows 7 domyślnie jest włączone niezależnie czy masz w komputerze SSD czy nie. Użytkownik musi sobie sam wyłączyć to narzędzie w przypadku gdy korzysta z SSD.
W Windows 10 użytkownik nic nie musi ustawiać sam, ponieważ system robi to za niego!!! Windows 10
  • Odpowiedz
@tldr: Na plus:
- wiele pulpitów, przełączanie win+ctrl+kursor prawo/lewo. Całkiem przydatne jako proteza wielu monitorów.
- bodaj od 8 zmieniono skrót do zmiany języka na win +spacja, już się nigdy samo nie przełącza języka.
- dobrze współgra z windowsphone, onedrive
- ogólnie działa szybko i raczej bezproblemowo.

Poza tym od jakiegoś czasu OneNote jest dostępny za darmo.

@psie_aportuj: Przy upgrade zostawiło pliki i programy zainstalowane.
  • Odpowiedz
@tldr: długo sie zastanawiałem tez nad przejsciem z win7, ale w koncu przeszedlem. win 8 nigdy nie uzywałem. I samo przejście z win7 do win10 jest na poczatku troche wku**ące ale idzie się przestawić.

moje opinie:
-nie zauwazyłem jakiejkolwiek widocznej gołym okiem poprawy szybkości chodzenia systemu na ssd, uruchamiania sie aplikacji czy czegokolwiek.
-nie zauwazyłem po 2 tygodniach korzystania zadnych problemow z uruchomieniem czegokolwiek
-mus zalogowania się do windows live aby
  • Odpowiedz
@tldr: Nikt nie wspomniał o scrollowaniu pod kursorem (nie musisz mieć focusu na okienko, żeby móc scrollować w nim).

Dla mnie działa bezproblemowo, tak samo jak windows 7

No i dementuję plotkę jakoby windows 10 zajmował więcej jak 15GB.

A z minusów to to, że jest wiele niepotrzebnych (dla mnie) usług, które utrudniają życie (obsługa tabletu graficznego), podobno niektóre szpiegują (ludzie robią nawet skrypty wyłączające je).
  • Odpowiedz
@tldr: Przypomniała mi się jeszcze jedna zmiana w obsłudze.
Teraz można przyklejać okna do nie tylko do dwóch boków monitora ale też do 4 narożników. Skrót klawiszowy win+kursory.
Jeśli przylepimy okno do jednej ze stron (prawo/lewo) system na pozostałej wyświetli krótką listę programów, z którego można wybrać ten który przyklei się do pozostałej.

Chwila pracy z systemem bez przyklejania okien uświadamia dlaczego to ważne w obsłudze.
  • Odpowiedz
@tldr: wirtualne pulpity to wystarczający argument do przejścia, dodatkowo kilka bardzo prostych i fajnych dodatków typu wybór drugiego okna na resztę ekranu po przyklejeniu jednego do krawędzi. I ja słabszym sprzęcie zauważalnie szybszy od win7. Jedynym minusem i mnie jest to, że czasami zazyna 100% dysku... ale win8 miał i mnie ten sam problem ()
  • Odpowiedz