Wpis z mikrobloga

@tldr: Ja przeszłam z 7 na 10 i plusy są takie:
- szybciej działa
- ładniejszy interfejs
- wbudowana synchronizacja z kontem outlook (uzywam windows phone wiec dla mnie to plus)
- lepsze wsparcie dla pracy na wielu monitorach, łatwiejsze ustawienia, ustawienie względem siebie ekranów gdzie ma przechodzić kursor (w momencie gdy masz dwa ekrany różniące się wielkością)
- wiele pulpitów

Z minusów póki co mam 1. Problem se sterownikiem bluettoh
@kobeb: Wsparcie SSD mają identyczne, Hyper-V to jest zwykłe oprogramowanie jak virtualbox, co do aktywnych kafelków w win7 masz widgety o idetycznym zastosowaniu. Jedyny plus win10 to dla mnie DX12, ale póki co nie ma gier go wspierających.
@tldr: A i zapomniałam
- możesz ustawić na każdym monitorze inną tapetę

i jeszcze jeden minus: nie da sie w prosty sposób ustawić koloru paska na górze aplikacji. Trzeba uzywać jednego prostego hacku, ale nie jest to wygodne. Plus taki ż raz to ustawisz i masz już z głowy.

Podsumowując: z bluetootha i tak prawie nie korzystałam wieć niespecjalnie mi to przeszkadza. W funkcjonowaniu niewiele różni się od 7 + dodatkowo
@tldr: dokładnie tak jak pisze @sequel: moim zdaniem Win8 jest trochę spieprzony, 8.1 już lepiej, ale 10 daje wszystko to co fajne w Win7 i 8. przykładowo ja uwielbiam pulpit i menu start, a kafelki traktuję jako widzety. w W8 kafelki dominowały. mam też wrażenie, że sam interfejs, odczyt katalogów, podglądy itp itd działa szybciej pod win10.
no i wiele pulpitów :)
te aktywne kafelki to główny plus. Bez tego Windows 10 nie ma sensu


@Gacrux: Pewnie, w ogóle po co GUI skoro konsola w zupełności wystarcza do korzystania z systemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wsparcie SSD mają identyczne, Hyper-V to jest zwykłe oprogramowanie jak virtualbox, co do aktywnych kafelków w win7 masz widgety o idetycznym zastosowaniu.


@leleszek: Nie mają identycznego wsparcia. Obczaj narzędzie do defragmentacji. To w
@kobeb: SSD się nie defragmentuje. Czy w ogóle znasz różnice w budowie HDD i SSD? Wiesz na czym polega fragmentacja i w jaki sposób negatywnie wpływa na wydajność komputera z HDD? Defragmentację się po prostu wyłącza i tyle.