Wpis z mikrobloga

@stara_bialka: S-funkcje pisałem dawno temu. Nie wiem czego dokładnie nie wiesz, ale S-funkcje można napisać zarówno w kodzie matlaba jak i w C/C++.

Tutaj powinny być przykłady.
W Simulink->User designed functions -> S-functions examples -> MatlabFile functions
@Akant: więc chodzi o to, że nam na zajeciach prowadzący mowił, że jak sobie dorzuce klocek od sfunkcji do simulinka to ona sama się generuje

a jak ja dorzuce ten klocek to mi woła zebym wskazał mu gdzie ta sfunkcja jest ;/
@stara_bialka: Generuje się blok na podstawie funkcji. Blok s-funkcji zawiera wskazanie na jakiś kod który się będzie wykonywał, gdy Matlab wywoła blok. Kod może być w matlabie, albo w C/Cpp (będziesz musiał wcześniej skompilować - o ile pamiętam).

W kodzie określasz, co to za blok (dyskretny/ciągły). Określasz rozmiary wejść i wyjść i same obliczenia.
@stara_bialka: Jeśli nie musisz używać S-funkcji, to użyj bloku Matlab function.
Jeśli już chcesz użyć s-funkcji to może łatwiej będzie to zrobić z bloku s-funtion builder.
Tam klika się w odpowiednie parametry wejścia wyjścia, pisze fragment kodu w notacji C i kompiluje.