Wpis z mikrobloga

Mircy, Mirabelki
mam w pracy staruszkę drukarkę HP 1100 LaserJet. Z racji zmian i upgrade sprzętu stary komputer, który ją obsługiwał trafił na szrot i dostałem nowy. Problem w tym, że nie ma on wejścia LPT na płycie głównej.
Kupiłem sobie przejściówkę LPT na USB ale to LPT w drukarce jest mniejsze (ponoć jakiś specjalny wymysł HP).
Wiecie może jak podłączyć to cudo do kompa stacjonarnego (np przez USB?), a może jakaś karta rozszerzeń będzie potrzebna na PCI?

Wrzucam zdjęcia kabla, to małe to chyba centronix, to duże ma oznaczenia 8120-866B. Ktoś coś? Z tego co wiem to popularne urządzenie więc może nie jestem odosobniony w tym problemie:-)

#komputery #drukarki #pcmasterrace #pokazpalec
źródło: comment_mGRKP8qHDIW8pinTzN08ESyX8ZSHNHZn.jpg
  • 11
@Bialy_Mis: dzięki za odp. Sprawdzimy ten trzeci. Najwidoczniej ja kupiłem sobie do jeszcze jakiegoś innego LPT... masakracja. Ale potwierdzam, drukarka świetna, drukuje powoli ale przeżyje pewnie jeszcze nasze wnuki.
miałem starego PC z Celeronem i Win XP. Jak wysyłałem plik do druku (sieciowo) to słychać było jak dysk rzęził aby go wysłać do drukarki:P może wina druku po sieci;-)