Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, chciałem się pochwalić swoim filmikiem z wyjazdu wakacyjnego z #rozowypasek :)
Ponad miesiąc za granicą, 6000 km, zdecydowana większość autostopem, zwiedziliśmy wszystkie kraje byłej Jugosławii i okolice, spaliśmy głównie w namiocie/opuszczonych miejscach, czasem w hostelach. Mieliśmy swoją gotówkę, po drodze dorabialiśmy grą na gitarze i żonglowaniem. Nie biedowaliśmy, obiady jedliśmy w restauracjach, podobnie z kawą rano czy piwkiem wieczorem. Poznaliśmy mnóstwo świetnych ludzi i przeżyliśmy wiele przygód.

Zapraszam też do zadawania pytań, można to uznać za małe #ama :)
#podroze #autostop #balkany #coolstory
PeeJay - Czołem Mirki, chciałem się pochwalić swoim filmikiem z wyjazdu wakacyjnego z...
  • 17
  • Odpowiedz
@PeeJay: Coś pięknego :)
Jak wam się udało odwiedzić tyle miejsc w tak krótkim czasie? Pewnie trochę Was podróż zmęczyła? Na pewno było warto! ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Hamalesn: Byliśmy dwa dni w Prisztinie, świetne miasto i ogólnie bardzo pozytywne zaskoczenie po Albanii.
Ciężko ocenić, wzięliśmy na głowę po 150 euro, dziewczyna jeszcze pali, więc miała trochę więcej wydatków, pod koniec płaciliśmy trochę kartą. Z drugiej strony parę razy nieźle zarobiliśmy, 50 euro na początku wyprawy za 2,5h grania, raz nam kierowca dał 50 euro, kilka razy mieliśmy darmowy nocleg/jedzenie. Łącznie oceniłbym około 250-300 euro na głowę, ale dałoby
  • Odpowiedz
@Labtec96: Raczej nie mieliśmy niebezpiecznych sytuacji, choć w Rijece trochę najedliśmy się strachu. Upatrzyliśmy sobie fajny park jako miejscówkę do spania. Roślinność rzadka, ale tak to wszędzie tam wyglądało. Rozłożyliśmy już namiot, ale jeszcze nie przygotowaliśmy środka. Nagle zobaczyliśmy, że ktoś idzie z latarką. Jakiś koleś krążył wokół nas przez parę minut i w końcu stanął jakieś pięć metrów od namiotu. Nie mógł nas dojrzeć, bo park był na wzgórzu i
  • Odpowiedz