Wpis z mikrobloga

@Adams_GA: Nie zrozumiałem. Jak jakiś czas temu mając -1,coś na koncie, a chciałem sobie coś kupić w Kauflandzie to płacąc zbliżeniowo odrzucało transakcję. Podobnie w kiosku w Kauflandzie, w którym kupuję czasopismo
@TheLaw: ale jak będziesz miał 12 zł na koncie i zrobisz transakcję paypassem offline na 10 zł to nie odrzuci, co więcej nie zaksięguje więc będziesz mógł zrobić np. 5 takich transakcji i zrobić debet -40
@Adams_GA: W takim razie nie wiem za bardzo jakby zapłacić w takiej sytuacji, żeby naliczyło ten debet, bo chyba nie będę pytal sprzedawcy czy mają włączony online ten terminal
@TheLaw: Na karcie debetowej zazwyczaj nie można kwoty poniżej zera. Jak masz 10 zl to zrobisz nieskończoność transakcji w terminalach offline w tym dniu do 10 zl lub 1 w terminalu offline. W żadnym razie nie zrobisz transakcji powyżej 10zl.
@TheLaw: przy płatności zbliżeniowej jeśli nie jesteś na minusie pobiera Ci pieniądze po kilku dniach. Jak będziesz miał kasę to możesz zrobić kilka transakcji do tej kwoty spokojnie, a za kilka dni będziesz miał na minusie najwyżej. Kwestia jak bank się zapatruje na Twoje bycie na minusie ;p