Wpis z mikrobloga

Mirki powiedzcie mi jak u Was w domu wygląda prawilna mizeria?
Toczę o to spór z niebieskim od 2 lat.
Otóż- czy trzecie te ogórasy w drobny mak zalewacie octem i słodką śmietaną czy kroicie w plasterki i zalewacie kwaśną śmietaną doprawiajac tylko pieprzem i solą?
#gotowanie
#gotujzwykopem
#pytanie
#mizeria
  • 98
  • Odpowiedz
@ifiruledtheworld: ty, może tak to właśnie wyglądało- 'o kurdełe, kupiłem złą śmietane, nigdy nie wiem która to ta słodka, cała mizeria w #!$%@?!co tera? A chui, doleje octu dla równowagi i powiem że u nas w domu się tak je!'
:D
  • Odpowiedz
@Krankola Ogórki pokrojone w plasterki, sól, pieprz, sok z cytryny lub limonki i śmietana 18% / gesty jogurt typu greckiego. Jedyna prawiła mizeria. Żadnych słodkich wariantów .
  • Odpowiedz
Na Kaszubach się je pokrojone w plasterki ze śmietaną i cukrem. Tak samo sałatę. Octu czy soli to se do dupy nasypcie.


@radosss: Fakt jest taki, ze na Kaszubach dodaje sie zarowno cukru, octu jak i soli. Co nie zmienia faktu, ze jest to obrzydliwe
  • Odpowiedz
robiąc pierwszy raz mizerie z niebieskin ten mi wyskoczył z octem


@Krankola: a skąd jest Twój niebieski? U mnie w rodzinie (Kraków) też nigdy nie robiło się takiej mdłej mizerii, zawsze była odrobinka octu.
  • Odpowiedz
@Krankola: Dla ciebie to coś niewyobrażalnego, ale tak się robi w mojej rodzinie od dawna. Nie ma więc w tym nic dziwnego. W całej Polsce je się podobne potrawy, różniące się szczegółami. Nie ma co się kłócić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz