Wpis z mikrobloga

Jak bardzo trzeba mieć wyprany mózg i jak bardzo trzeba nie myśleć, żeby prać mózg dziecku w taki sposób.

Syn: Oni mają broń. Mogą nas zastrzelić bo są bardzo, bardzo źli, tato.

Ojciec: Tak, mają broń, ale my mamy kwiaty.


Kurtyna

#pewniebylo #niewiemczybylo

T.....Q - Jak bardzo trzeba mieć wyprany mózg i jak bardzo trzeba nie myśleć, żeby pr...
  • 99
  • Odpowiedz
@TheFriQ: a co ma takiemu małemu dzieciakowi mówić?

"mały mamy przerąbane, w każdej chwili ktoś ci może kulkę w łeb wsadzić, boję się każdego dnia że mama nie wróci do domu albo ze zostaniesz sierotą"?

dziecko trzeba uspokoić, to że będzie przerażone w niczym nie pomoże

on nigdzie nie usprawiedliwiał tych morderców, sam mówił że 'to źli ludzie'.
  • Odpowiedz
@deroo: a potem dzieciak w szkole będzie się bronił kwiatkami jak ktoś będzie mu chciał zabrać kieszonkowe.

Genialne podejście. Nie trzeba iść w skrajność na zasadzie: no mały mamy #!$%@?

Ale można powiedzieć chyba: nie masz sie czym martwić, obroni nas wojsko, policja, rozejrzyj się dookoła zobacz, są policjanci, stoją tu w naszej obronie itd.

Albo skrajnie w inną stronę: Niestety, jako, że mieszkamy w chorym kraju tatuś nie może
  • Odpowiedz
a potem dzieciak w szkole będzie się bronił kwiatkami jak ktoś będzie mu chciał zabrać kieszonkowe.


@TheFriQ: no tak, to jest przecież tak bardzo logiczne, że dziecko zrozumie, że ma się bić za pomocą kwiatków.

nie wiem jak Ciebie, mnie od małego uczyli, że przemoc jest zła. co nie zmienia faktu, że jak ktoś mnie atakował, to potrafiłem w dziąsło jebnąć. jak to możliwe, przecież powinienem się dać bić?!
  • Odpowiedz
@TheFriQ: niestety ale lewica dąży do tego żeby facet przestał być facetem. Wmawia ludzią że to broń jest zła, a nie ludzie którzy strzelają do niewinnych obywateli. Facet to musi być facet i od małego powinnien być uczony męskich zachowań...a nie wojowania kwiatkami i przebierania się w sukienki.
  • Odpowiedz
@RuskiHolmes: Tak jak już wcześniej odpisałem, a co mu powiesz jak odejdziecie od żołnierzy? Logika dziecka będzie taka, że żołnierz miał go ochronić, a skoro nie ma żołnierza to nie ma ochrony i będzie kuku.
  • Odpowiedz
@deroo: W domu mu powiem, że terroryści atakują tylko zatłoczone miejsca.

EDIT: Jakiego przykładu byś nie wymyślił i tak jest lepszy od kwiatów w które nikt nie wierzył nigdy niezależnie od tego czy kwiaty były w pobliżu czy nie
  • Odpowiedz
@RuskiHolmes: Ale on mu nie tłumaczy, że się fizycznie bronią kwiatami i zniczami...źle to wytłumaczył, może się spiął facet przed kamerą. Chodziło i solidarność, jedność w obliczu wroga, pokazanie że Francja się nie przestraszyła terrorystów, oddanie czci zamordowanym.
  • Odpowiedz
@deroo: I jak w łóżku będzie płakał, że nie ma w pobliżu zjednoczonych Francuzów, żeby go osłonić przed terrorystami to będziesz mu tłumaczył, że Francuzi siedzą w szafie i się z nim solidaryzują?
  • Odpowiedz