Wpis z mikrobloga

Idzie zima. Zaczynamy skoki narciarskie. Małysz komentatorem

- Pierwsze zawody Pucharu Świata odbędą się w Klingenthal (Niemcy)

- Sobota (21.11) - konkurs drużynowy - 16.15

- Niedziela (22.11) - konkurs indywidualny - 14.00

- W piątek odwołano kwalifikacje, bo organizatorzy mieli problem ze śniegiem. Zostaną przeprowadzone w niedzielę, tuż przed konkursem

- Polacy podczas pierwszego periodu (czyli konkursy PŚ Klingenthal, Kuusamo, Lillehammer, Niżny Tagił, Engelberg) będą mogli wystawić aż siedmiu zawodników

- Do Klingenthal wyruszyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Bartłomiej Kłusek

- Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL (światowa lista rankingowa), liczbę sześciu zawodników na pierwszy okres zbliżającej się edycji Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii i Słowenii

- Wedle tego rankingu Polsce przypadło pięć miejsc

- Dodatkowe dwa miejsca, są nagrodą za wyniki osiągnięte podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego, gdzie punktowali m.in. Dawid Kubacki i Maciej Kot

- Opierając się na rankingu WRL, w Pucharze Kontynentalnym Polska będzie mogła wystawić sześciu zawodników, a dodatkowe siódme miejsce zawdzięcza wynikom uzyskanym w zawodach FIS Cup

- Reprezentacja Polski jest jedyną, która zarówno w Pucharze Świata jak i w Pucharze Kontynentalnym będzie mogła wystawić maksymalny limit siedmiu zawodników

- Ten maksymalnym rezultat zawdzięczamy wynikom osiąganym przez skoczków ale także taktyce jaką obrali trenerzy, desygnując do poszczególnych zawodów skoczków, którzy zdobywali cenne punkty

- Ilu zawodników mogą wystawić poszczególne kraje?

- Nastroje w biało-czerwonym obozie są bardzo dobre

- Chciałbym, żeby ten sezon był lepszy od tego sprzed dwóch lat, najlepszego w naszej historii - mówi Kruczek

- Wydawało mi się, że to lato będzie nieco inne. Chciałem dobrze skakać, a tymczasem bardziej musiałem borykać się z problemami technicznymi niż skupiać na bezpośredniej rywalizacji. Tak widocznie miało być - stwierdził Stoch. - W pewnym sensie mnie to doświadczyło, musiałem tego lata więcej pracować nad swoją formą. Teraz mam poczucie dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego. Problem pokonany, mogę spokojnie czekać na inaugurację sezonu

- Priorytetem w tym roku są mistrzostwa świata w lotach

- Puchar Świata w skokach pokazywać będzie TVP oraz Eurosport

- W sezonie 2013/2014 średnia widownia TVP zawodów Pucharu Świata wyniosła 4,4 mln osób, a w sezonie 2014/2015 - 4,5 mln.

- W najbliższym sezonie komentatorami skoków narciarskich w TVP będą: Włodzimierz Szaranowicz, Marek Rudziński, Sebastian Szczęsny i Stanisław Snopek

- Komentatorem Eurosportu będzie Adam Małysz, a jego partnerem Igor Błachut.

- Małyszowi mikrofon nie jest obcy. Skoczek legenda, pełnił już taką rolę w sezonie 2012/13

- Od wielu lat jestem związany ze skokami i chcę dzielić się swoją wiedzą z innymi. Tym bardziej, że, oglądając relacje telewizyjne, często nie zgadzałem się z tym, co mówili komentatorzy. Wiem, co czują skoczkowie w różnych sytuacjach, bo sam to przeżywałem, dlatego pewne rzeczy widzę i oceniam w zupełnie inny sposób niż osoby, które nigdy nie skakały. Jednocześnie cieszę się, że mogę dołączyć do ekipy profesjonalistów, którzy pracują w Eurosporcie - mówi Małysz

źródło: skijumping.pl / skokinarciarskie.pl

#skoki #zima #sport #ciekawostki

Kierowco, nie daj się zaskoczyć. Mirku, nie prześpij zimy - obserwuj tag #kacik
  • 3