Wpis z mikrobloga

#mirkoelektronika #elektronika

Naprawiam zasilacz, ale napotkałem na problem. Nowe kondensatory są większe niż stare i nie wejdą na ich miejsce. Czy mogę je umieścić w taki sposób jak na zdjęciach? Przykleję klejem/silikonem, poprowadzę odpowiednio grube przewody. Mam wątpliwości czy nie zaburzy to zanadto przepływu powietrza, chłodzącego radiatory tranzystorów głównych.

Druga sprawa, czy obciążenie wyłącznie linii 12 V żarówką np. samochodową 55 W wystarczy do zbadania zasilacza (przed jego umieszczeniem do komputera chcę zrobić test, pomierzę wtedy również napięcia)?
Pobierz KokiX - #mirkoelektronika #elektronika

Naprawiam zasilacz, ale napotkałem na probl...
źródło: comment_Euw3WdIDBpynLTQNbIsup02901ezllg0.jpg
  • 27
@KokiX: powinno być gitez raczej. A nie da rady wywiercić nowych otworów w miejscu obok tych starych tak żeby weszło i przylutowanie nóżek wielkim glutem cyny albo kawałkiem przewodu?
Tylko zaizoluj nóżki tak żeby w ogóle nie było widać metalu, bo jak taka pojemność coś zewrze to będzie wesoło
@KokiX: OD biedy zadziała, tylko ich przewody pociągnij jak najbardziej bokiem jak się da żeby nie szły gdzieś obok elektroniki bo się zaczną (byćmoże) zakłócenia i problemy. I Daj jakieś dobre przewody.
@KokiX:

Pro naprawa w sensie nie tak jak było przed awarią

Tak.
Tam jest 50/100Hz, więc nie powinno się nic dziać, ale napięcie wysokie, więc konieczna gruba izolacja.
Ja to bym raczej szukał odpowiednich wymiarowo kondensatorów. Te na 200V pewnie byłyby mniejsze.