Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki z #csgo :) Dzisiaj prawdopodobnie będę miał nowy komputer, na którym z chęcią zapoznam się z nowym csem - na 1.6 za dzieciaka spędziłem wieeeele godzin, teraz miło będzie pójść z duchem czasu i pograć w nową wersję policjantów i terrorystów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytanie do Was - jak zacząć? Pobieram zapewne steam, i tam kupuję csa, tak?
Na początek chciałem kupić jakąś sensowną myszkę, podkładkę, oraz słuchawki. Na wszystko mogę przeznaczyć max 200 zł - polecicie coś?
Jakie są największe różnice pomiędzy GO a 1,6? Widziałem jakieś skiny broni, noży itp - o co w tym chodzi, za co się je zdobywa? Zielony jestem kompletnie :)

Dzięki z góry za wszystkie informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 32
@robertx: Skiny to tylko kosmetyka. Bez wpływu na osiągi broni. A zdobyć je możesz na kilka sposobów. Możesz zdobyć w grze, wypadają ze skrzynek (taką otwierasz kluczem który kosztuje jakieś dwa ojro) albo wymienić się z kimś. Co do zakupu: tak, musisz mieć steam, ale grę możesz kupić gdzie indziej (gdzie taniej). Pamiętaj tylko że na nowe konta steam są nałożone ograniczenia (zaprasza nie znajomych itp.) dopóki nie wydasz w sklepie
@robertx: z takim budżetem bardzo dobra będzie ta wieksza wersja a4tech x7, jeśli masz dużo miejsca na biurku.
Klawiatura może być nawet z biedronki.
Za pozostałą kasę celuj w steelseries kanę czy coś pod swój wymiar. Mysz i podkładka są najważniejsze, klawiatura to drugorzędna sprawa.

Sam gram na tej x7 i 8letnim Logitechu G5
@MordimerMadderdin: Czyli, żeby się zacząć bawić w te różne skiny, muszę wydać trochę realnej kasy, tak? To chyba zostawię sobie te zabawki na później ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mógłbyś wyjaśnić czym się różni tryb uproszczony od turniejowego?

Ps. MordimerMadderdin licencjonowany inkwizytor jego ekscelencji biskupa Hez-Hezronu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@JBFC: Klawiaturę będę miał, bo to laptop ( ͡° ͜ʖ ͡
Największa różnica między GO, a 1.6 to fizyka granatów. Od razu rzuca się w oczy. No i oczywiście "smołki" odgrywają teraz duże znaczenie, nie tak jak w 1.6. Recoil jest troche inny i celowniki można dużo bardziej edytować pod siebie. Skiny (darmowe) do broni zdobywasz co tydzień, po wbiciu poziomu (exp leci na meczach turniejowych i grach uproszczonych). Na koniec meczów wypadają czasem skrzynki, które możesz otworzyć i wylosować jakiegoś skina (klucz
@robertx: a jeszcze jeśli chodzi o słuchawki w teorii mogą być nawet douszne. Dużej różnicy w dźwięku nie ma bo system audio w csgo jest sam w sobie słaby. Bardziej popatrz tu z perspektywy komfortu grania i weź coś wygodnego po czasie(najpierw mysz i podkładka!)
@robertx: Turniejowy to po prostu mixy 5vs5. Jak wygrasz 10 meczy to dostaniesz rangę, którą oczywiście później ulepszasz. Lub pogarszasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na uproszczonym to zwykły serwer (volvo), na którym kamizelka+hełm są na start. I jest więcej osób niż na turniejowym. Tryby gry w cs to: serwery społecznościowe (jak w 1.6), uproszczone, turniejowe, deathmach, demolka (coś jak gungame z podkładaniem bomby), wyścig zbrojeń (też
@Meejt: @Meejt: Dzięki za garść informacji :) Bardzo mi się przydadzą :)

@JBFC: Słuchawki douszne mam, i pewnie przy nich na początek zostanę w takim razie :)
@drzwi_do_piwnicy: A co powiecie o http://www.euro.com.pl/myszy/a4-tech-xgame-bloody-v7m.bhtml#opis ? I o co dokładnie chodzi z dpi myszki - im więcej tym lepiej, im mniej tym lepiej czy jest jakaś powiedzmy optymalna wartość?

@march_hare: Apropos broni - ciągle króluje ak47 u terro i
@robertx: A i jest nowy granat zapalający/mołotow. Menu kupowania broni też jest nowe (bardzo fajne) no i nie trzeba ammo kupować jak w 1.6. Ogólnie to szybko się przyzwyczaisz ;)
@robertx: Niekoniecznie. Skiny wypadają od czasu do czasu za zdobywanie rang (coś jak w Battlefieldzie). Wypadają też za osiągnięcia w misjach. Misje są dodatkowo płatne i trwają przez jakiś miesiąc, dwa. Oczywiście są całkowicie opcjonalne. Zawierają nowe inne zestawy map, ale da się na tych mapach grać bez wykupienia misji.
@Meejt:
@drzwi_do_piwnicy:
i cała reszta - dzięki chłopaki, bardzo dużo mi pomogliście :) Jadę po komputer, jak jeszcze będę miał jakieś problemy pytania itp to zawołam, może jak trochę nauczę się grać uda nam się pograć razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx: Od poczatku. Feeling postaci jest zupełnie inny niz w 1.6. Są nowe bronie z których się korzysta a nie jak w 1.6 ograniczalo się to max 5. Aby grać mecze o rangę musisz mabic 3lv na serwerach valve (imo głupota) dużo naprawde dużo smoków do nauczenia się. Ale podstawowe powinny wystarczyć. Co do sprzętu, myszkę bierz albo Logitech g100s albo a4tech x7. Klawiaturę sobie podaruj nie jest potrzebna bardziej specialna.