Wpis z mikrobloga

#jd

Pierwsze paczki już przychodzą. Przeszedł listonosz zziajany, przynosi 5 paczek, że o mało mu się nie wysypują i "o, a tylko tak sobie mówiłem: żeby Pan był". Na razie wesoły :)


Szkoda mi się go zrobiło. Powiedziałem, że w najbliższych dniach przyjdzie tego więcej i jak coś, to niech zostawia na poczcie, to sobie sam odbiorę, bo mam blisko. Przytaknął i poleciał.

I teraz pytanie: czy może tak zrobić? Czy jak rejestrowana przesyłka, to musi jednak przynosić / wrzucać do skrzynki co się zmieści (no a najwyżej ze mną na słowo się umówi)? Bo jak mnie w domu nie ma, to do każdej oddzielnie musi awizo zostawić?
@Old_Postman?

Trochę lipa, że nie da się jakoś tego hurtowo zrobić, żeby ułatwić życie :P Np. zostawiali by wszystko na poczcie, a ja za 2 tygodnie bym sobie poszedł z workiem, złożył 30 podpisów i z głowy. A tak to będzie zawracanie głowy codziennie przez miesiąc :P

#pokazzakupy zrobię później (jak robicie, to w miarę możliwości wklejajcie linki do produktów)

Pobierz
źródło: comment_aNwcCGCgDreNbtyIHdpDaxLmnj2uxNPT.jpg
  • 22
@XpruF: no trochę tego jest. Wstydzę się przyznać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@desygnat: a mi zawsze przynosi (oczywiście jak w domu jestem). Jeszcze po schodach specjalnie musi wchodzić. Wiadomo, #studbaza, to często mnie w domu nie ma i na darmo praca człowieka.
@mk321: sumienny gość, ale trochę głupek, bo nie tylko Ciebie ma, a tak jak u mnie to jezdzi rowerem, albo skuterem to nie wyobrażam sobie go obładowanego paczkami;p kurier spoko bo ma busa, a ten jak włóczykij tylko rower i torbę;p
@support: no ogólnie Poczta Polska powinna się cieszyć, że handel w internecie jest popularny. Bo po za jakimiś dokumentami z urzędów, to kto listy wysyła? A tak jest praca dla wszystkich dzięki temu.
Ale w tym przypadku akurat, to jak naraz zwali się więcej roboty, to nie jest fajnie (i zwłaszcza jakby na marne szło, bo mnie często nie ma).

@Old_Postman: o super :) Dzięki, uspokoiłeś mnie.

@gasnik: ile
@XpruF: ja żałuję, że więcej nie zrobiłem :P Bo zaczyna mi brakować.
Ale zamówiłem najpotrzebniejsze rzeczy. Większość z tego i tak miałem kupować, więc sporo zaoszczędziłem. A część chciałem już na poprzednich cebulach, ale zawsze się spóźniałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mk321: Ja mam często awizo a na nim zaznaczona przesylka nierejestrowana i dopisane Np "x8" :). W następnych dniach będzie chyba rekord, bo w sumie czekam na ponad 100paczek od zoltkow :D
@XpruF: no można było, ale kto wiedział. Można było też kupować przedmioty na handel (ja akurat się w to nie bawię, bo w życiu nie sprzedałem nic na Allegro). Bardzo mnie ciekawi co oni na handel kupują, bo może akurat mi osobiście by się przydało.
@mk321: 30zł kaucji tylko. Problem w tym że znaleźć wolną graniczy z cudem, nam się wyjątkowo udało zgarnąć jedną szybko, i to w centrum handlowym ( ͡ ͜ʖ ͡). A jak przepełnię to nie wiem, nikt mi nie powiedział. Na razie nic (z rejestrowanych) jeszcze nie przyszło ()
@mk321: Masz trzy opcje:
1. Na tą już za późno :D - na przyszłość zainteresuj się opcją Poste Restante poczty polskiej
2. Coś gdzieś kiedyś czytałem że można podpisać jakieś upoważnienie/dokument na poczcie żeby Ci nie dostarczali do domu (ale równie dobrze mogło być tak że to chodziło o zgodę na wrzucanie poleconych do skrzynki :-). Musisz poszukać.
3. Tak jak ktoś wspominał skrytka na poczcie.
@mk321: Ja zaproponowałem aby wstawili pudełko na moje paczki na poczcie że będę codziennie przychodził przed zamknięciem i zabierał to mnie zlali :(
a niech listonosz gania
Wiecie może czy listonosz ma obowiązek dostarczać do domu przesyłki nierejestrowane? Ostatnio zdarzyło się parę razy, że miałem w skrzynce awizo, a na nim zaznaczone, że paczka nie zmieściła się do skrzynki (tego dnia byłem w domu cały dzień). Myślicie, że po prostu nie miał fizycznie tej paczki przy sobie i dlatego wypisał awizo?