Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #forex
pytanie:
zalozylem konto demo i pogralem miesiąc opierając strategię na korelacji MACD z stochastic. 95% operacji na + zysk tygodniowy rzedu 5-8% kapitału a obracalem tylko jego częścią na 23:1.
czy jest sens już zakładać realne konto na XM i wpłacić sobie jakieś 200-300 zlociszy? albo pobawic się za ten ich bonus? czy ta strategia jest dobra?
  • 9
95%:operacji na + an ie zysku;) starałem się ustawiać stop przy zysku rzędu 0,105%
chce się na razie pobawić za mniejszą kasę i ewentualnie jeśli strategia zadziała to sam sobie ten kapitał 1k zbuduje w pół roku. najważniejsze dla,mnie byLO realizowac male zyski, nie czekałem specjalnie z zamknieciem
@tutirutu: może jutro coś misie uda wrzucic
generalnie chodziło mi o to czy stochastic + Maca to dobre połączenie inwestycyjne czy ktoś je
@papryczek1988: Brzmi spoko. Połączenia Stocha + MACD nie stosuję, ale samego stocha czasami pomocniczo tak, zresztą jak sporo osób. Robiłem kiedyś testy strategii automatycznej opartej na stochu do pracy magisterskiej i wyniki były bardzo dobre. Jak masz ochotę to możesz konkretnie wytłumaczyć na czym opierasz decyzję o wejściu + jakieś screeny i statement, wtedy będzie możliwość merytorycznej dyskusji. Jak coś to wołaj.
@Nemsik: jutro może coś wrzucę generalnie zasada jest taka że jak macd + i Stoch mniej niż 20 to kupuję z zamknieciem na jakiś mały ale zawsze zysk. i odwrotnie jak macd - I STOCH +80 TO sprzedaje zamykając też z małym zyskiem
@papryczek1988:
Generalnie w tradingu metody jakimi się gra mają drugorzędne znaczenie. Żeby zarabiać w długim terminie trzeba mieć odpowiednie zarządzanie kapitałem i konsekwentnie grać swoją strategią. To czy grasz na wskaźniki, fale, geometrie, price action itd. nie ma aż takiego wielkiego znaczenia. Jeżeli dobrze się czujesz ze swoją strategią to ważne żebyś nie porzucał jej w momencie kiedy przyjdzie jakaś większa seria strat. A przyjdzie na pewno bo każda nawet najlepsza
@findmeandkillme: Zacząłem na prawdziwą kasę z xm tradera wziąłem stówkę i tak jak poniżej te trzy operacje -0,05 -0,02 i 0,00 to błędy w odczycie w apce mt4, ale już trochę zaczynam ogarniać :)
Poniżej wszystkie transakcje, które zrealizowałem:
@tutirutu @szcz33pan @Nemsik - zamieszczam Was, gdybyście chcieli poznać dalszą część mojej historii :)
Pobierz papryczek1988 - @findmeandkillme: Zacząłem na prawdziwą kasę z xm tradera wziąłem stó...
źródło: comment_BfYaTOqzpPyNc99MWdU1aySOMNeHCe7z.jpg