Wpis z mikrobloga

Nawiązując do Poprzedniego wpisu Kilka osób prosiło mnie o przepis, no to siup. :)

Ciasto bezowe:
Składniki:
Biszkopt zrobiłem z tego przepisu: http://www.mojewypieki.com/post/biszkopt-przepis-ii Zawsze wychodzi i jest super prosty do zrobienia+ zero tłuszczu i proszku do pieczenia. Z taką różnicą, że piekę w prostokątnej tortownicy(?) :)

Krem:
700 ml mleka
2 budynie waniliowe z cukrem
kostka masła

Bezy - 2 paczki. Mogą być kolorowe, jak się uda to mocca.(pysznie się to potem komponuje)
powidła śliwkowe jak najkwaśniejsze / najmniej słodkie
masa krówkowa / jak nie będzie to kup puszkę mleka skondensowanego słodzonego i gotuj przez 3 godziny
mocna kawa
alkohol / wódka /wiśniówka/ co tam sobie chcesz

Pieczemy biszkopt, jak już wystygnie to kroimy na 2 części.
robimy budyń z mniejszej niż wskazana ilości mleka(700 ml ma powstać glut). Ucieramy masło, i dodajemy po kawałeczku ostudzonej masy budyniowej aż znikną wszystkie grudki.
tylko nie przesadźcie z ucieraniem masła. :)

biszkopt pierwszy wsadzamy z powrotem do formy, moczymy kawą i alkoholem(ja korzystam z takiego zraszacza kuchennego) ale nie za bardzo, coby ciasto nie pływało. wykładamy na to masę budyniową, obrzucamy całość pokruszonymi grubo bezami. Spód górnej części biszkoptu smarujemy powidłami i narzucamy na tą masę z bezami. górę zraszamy kawą i alkoholem, smarujemy masą krówkową i układamy całe bezy.
Całość przykryć folią i do lodówy.
Ciasto najlepiej smakuje po dniu, kiedy bezy w środku się rozpuszczą i będą wyciekać, a te na górze zmiękną do pysznej struktury.

Wołam tych, którzy chcieli przepis i wszystkich plusujących poprzedni wpis, sorka, jak nie chcieliście. Smacznego Miraski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam @dianeyoung @tytyryty , @bartoszkowe , @SScherzo , @dzieju41 @mamilia @gunwoprawda @Biedronka07 @zespol_niebieskich_pieluszek @wrakczasu @Activnoiz @siejacy @Nethri @maciekwu5 @Sigrun @drazekorsarz @arekp

#pieczzwykopem trochę #gotujzwykopem #ciasto #wujekjelenpoleca #smacznego
Pobierz gdziemojimbuspiatka - Nawiązując do Poprzedniego wpisu Kilka osób prosiło mnie o prze...
źródło: comment_sNs53fZa8CgmV2d8UIzqvpLU2S6zT4lX.jpg
  • 4