Wpis z mikrobloga

Ostatnio chce się przerzucić na soczewki, ew. chociaż spróbować je nosić. Okulistka powiedziała mi, że nie warto brać innych soczewek poza dziennymi, a i te na początku powinno się nosić max. 6h, potem ten czas można wydłużyć do 8-10h, ale na ogół to max. 12h, a i to zależy od tego, jak bardzo się będą męczyć oczy. Ogólnie poleciła mi soczewki Johnson & Johnson. Jakieś wasze opinie na ten temat? Coś czym moglibyście się podzielić?
#soczewki #wzrok #oczy #zdrowie #okulary
  • 13
@szarley: Zakładanie to tam #!$%@? - bierzesz na palec soczewkę, drugą ręką przytrzymujesz powiekę, palcem z soczewką dotykasz oka i tyle, założone. Żeby zdjąć, musisz jedną ręką przytrzymywać powiekę, i dwoma palcami drugiej złapać za nią, ścisnąć aby powstała wypukłość (tak, soczewka cały czas jest na oku) i dopiero za tą wypukłość zdejmujesz :) Jak zaśniesz z soczewkami to potem ZAJEBIŚCIE ciężko otworzyć oczy, bolą strasznie, soczewki przez brak ruchu gałek
@deroo: "danej starej"? Wystarczy tak naprawdę przestrzegać zasady higieny i stosować się do zaleceń producenta/pani doktur i nic się nie stanie :)
@frikuu: ja nosze juz 3 rok. zaczalem od dziennych (bo dawali w promocji na caly miesiac za free). Potem przerzucilem sie na miesieczne. Jest drobna roznica w komforcie noszenia na poczatku ale szybko sie przyzwyczaisz. NIezaleznie jakie sie bedzie nosilo oczy beda sie meczyly po calym dniu (zwlaszcza w klimatyzowanych pomieszczeniach, albo w samochodzie,tego sie nie uniknie). Polecam Pure Vision Bausch&Lomb. I cokolwiek pisza/mowia o miesiecznych, tak jak wspominaø robertx, sciagaj
@frikuu: z punktu widzenia higieny dzienne sa zdecydowanie najlepszym rozwiazaniem, to prawda. Finansowo z kolei wychodzi w miesiecznym rozrachunku ciut wiecej, ale z drugiej strony oszczedzasz na plynie:)

pod zadnym pozorem nie zostawiaj soczewek na noc, oko traktuje soczewke mimo wszystko jako ciala obce. Stad zaleca sie nie przekraczac tych 8-9 godzin dziennie. Sam soczewki zakladam do pracy/szkoly/wyjscie ze znajomymi, w domu chodze natomiast w okularach

nie polecam cebulic na higienie
@szarley: Zakładanie jest spoko. Praktycznie nie dotykasz palcem oka, soczewka sama "przykleja" się do oka jak tylko go dotknie. Zdejmowanie to była na początku wyższa szkoła jazdy. Ale szybko można się przyzwyczaić. Soczewki używam już ponad 10 lat i nie wróciłbym za nic na stałe do okularów.