Wpis z mikrobloga

Witam!
Mireczki mam możliwość otrzymania pracy jako Bus Driver w Londynie (łącznie z kursem na D + przewóz ludzi itp.), jednak żeby zacząć kurs muszę mieć angielskie prawko. Mam Form D1, jednak problem polega na tym, że jestem w UK dopiero od miesiąca, a teoretycznie prawko na angielskie można wymienić dopiero po pół roku pobytu w UK.
Dzwoniłem do DVLA i Pani powiedziała mi, że mimo tego, że w formie jest napisane, iż oświadczam, że jestem powyżej 185 dni w UK, to mogę wysłać swoje prawko + paszport + opłatę i być może moje prawo jazdy zostanie wymienione, ale nie może mi ona tego zagwarantować. Czy ktoś z was próbował wymienić prawo jazdy przed 185 dniami pobytu w UK? Jeżeli tak to jak się to skończyło?
#uk #emigracja i jeszcze wołam #sorek może coś wiesz?
  • 15
@gumioki kilku znajomych robi i mówili że ciągle poszukują kierowców. płacą chyba 10,7 na godzinę, overtime ok 14. takie stawki jeżeli się robi prawko Przez garaż. jak się ma D to na start ok. 13/h
@pampuszek jak robisz prawko Przez garaż to po pierwsze masz niższa stawkę niż jakbyś Poszedł z prawem jazdy. tak jak pisałem ok 2£ różnicy na godzinę. dodatkowo przez rok musisz u nich pracować bo jak się wcześniej Zwolnisz to musisz oddać 1000£ za kurs. i w sumie to tyle. po roku może przejść do innego garażu z inną stawka ;)