Wpis z mikrobloga

Mireczki, dłuższy czas męczy mnie niepewność:
Jesli stoją 2 samochody obok siebie bo się mieszczą, nie ma wyznaczonych pasów ruchów oraz strzałki w prawo, a za skrzyżowaniem jest zwężenie lekkie z prawej strony (nie ma żadnego znaku) to czy osoba z prawej ma pierwszeństwo?
Według mnie osoba z lewej strony powinna się ustawić jeśli chce jechać prosto, natomiast po prawej jeśli prosto lub w prawo.
Załączam foto oraz link do mapy.

https://www.google.pl/maps/@52.0747217,21.0152726,3a,28.6y,188.94h,86.02t/data=!3m6!1e1!3m4!1spCVCfBZJ9_BpgvUeVrx8cw!2e0!7i13312!8i6656

#prawojazdy #prawodrogowe #kiciochpyta
Adikson3 - Mireczki, dłuższy czas męczy mnie niepewność:
Jesli stoją 2 samochody obo...

źródło: comment_GI2S8fXZPDSnhRECsSQjH72nWDKavzJA.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piszczalka: a jak to sie ma do skrzyzowania? jak ktos stanie po prawej stronie na skrzyzowaniu przed pasami dla pieszych to tez sie zatrzymujesz czy mozesz go ominac i pojechac prosto?
  • Odpowiedz
to nie jest osobna jezdnia :/ ta droga jest jedna jezdnia...mylisz pojecia


@PeaceUN: Jeszcze jedno - o ile w przypadku części przy powierzchni wyłączonej możemy się sprzeczać, czy jest to jedna jezdnia czy dwie (przepisy nie są jasne w tej sprawie), to znak nakazu jazdy po prawej stronie ma bardzo istotną uwagę w swym znaczeniu:

Znak nakazuje kierującemu ominięcie wysepki lub przeszkody na jezdni z prawej strony znaku. Umieszczony na pasie dzielącym drogi oznacza początek jezdni jednokierunkowej.

Pasem dzielącym może, ale nie musi być pas zieleni czy rozdział barierkami - może to być wysepka (jak w tym przypadku), ale także byłaby to powierzchnia wyłączona (oczywiście nie odnoszę tej uwagi do przedstawionej sytuacji w
  • Odpowiedz
@Adikson3 @PeaceUN @Dzyszla Tutaj dyskusja o podobnym skrzyżowaniu
http://krzyskoda.blogspot.com/2007/12/pocztek-skrzyowania.html
Pan instruktor i pan policjant chyba nie doszli do porozumienia
Na końcu jest

Konkludując, nie ma żadnych podstaw prawnych aby twierdzić, że pierwszeństwo przejazdu na takich skrzyżowaniach należy do pojazdów jadących po prawej stronie. Jest to twierdzenie mylne wprowadzające w błąd wielu kierowców.
  • Odpowiedz
@Adikson3: Szczerze mówiąc nie wiem. Pan policjant w tym tekście twierdzi, że jeśli pojazdy jadą obok siebie, to pierwszeństwo ma ten z prawej. Załóżmy jednak, że ten z lewej próbuje wyprzedzić tego z prawej(ten z prawej nie może przyśpieszać będąc wyprzedzanym), ale mu się to nie udaje, bo zostało mu jeszcze pół samochodu. Z interpretacji pana policjanta wynika więc, że skoro ten z prawej ma pierwszeństwo, to ten z lewej
  • Odpowiedz
  • 0
@piszczalka: ja to biore no po prostu na logike tak jak na rondzie niby powinno byc czy na skrzyżowaniu normalnym, z prawego prosto i w prawo a z lewego w lewo. Gdzies dalej trzeba bedzie pewnie sie dopytac :/
  • Odpowiedz
@Adikson3: ja obstaję przy interpretacji, że albo ruch prawostronny i to temu z lewej kończy się pas, albo obojgu kończy się pas i zajmują równocześnie nowy, wspólny. w obu przypadkach ten z prawej ma pierwszeństwo.
W praktyce bym zastosował, że kto pierwszy (bardziej z przodu).
  • Odpowiedz