Wpis z mikrobloga

Mireczki, dłuższy czas męczy mnie niepewność:
Jesli stoją 2 samochody obok siebie bo się mieszczą, nie ma wyznaczonych pasów ruchów oraz strzałki w prawo, a za skrzyżowaniem jest zwężenie lekkie z prawej strony (nie ma żadnego znaku) to czy osoba z prawej ma pierwszeństwo?
Według mnie osoba z lewej strony powinna się ustawić jeśli chce jechać prosto, natomiast po prawej jeśli prosto lub w prawo.
Załączam foto oraz link do mapy.

https://www.google.pl/maps/@52.0747217,21.0152726,3a,28.6y,188.94h,86.02t/data=!3m6!1e1!3m4!1spCVCfBZJ9_BpgvUeVrx8cw!2e0!7i13312!8i6656

#prawojazdy #prawodrogowe #kiciochpyta
Adikson3 - Mireczki, dłuższy czas męczy mnie niepewność:
Jesli stoją 2 samochody obo...

źródło: comment_GI2S8fXZPDSnhRECsSQjH72nWDKavzJA.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Pasy wyznacza to, ile pojazdów wielośladowych mieści się obok siebie.

do mojej poprzedniej (nie zdążyłem edytować) - należy wykreślić ten zwrot "lewy pas" - trochę niegramatycznie mi wyszło.
  • Odpowiedz
@Dzyszla: to jest jezdnia z wyodrebnionymi pasami ruchu (widac namalowane znaki na jezdni)[jezeli by bylo oddzielone pasem zieleni to by byly dwie jezdnie] - jezeli na jezdni widac podzial na pasy (a tu widac) to na pasie moze byc tylko jeden pojazd wielosladowy.

Oczywiscie tak jak mowisz na jezdni bez pasow np jednokierunkowej obok siebie moze byc kilka jednosladow
  • Odpowiedz
@Adikson3: @Dzyszla: @PeaceUN: Według mnie to jeden pojazd zbliża się do lewej strony (który jedzie na wprost) a drugi staje obok niego który skręca w prawo, a jeśli kilka pojazdów chce jechać prosto to niech ustaną jeden za drugim w przeciwnym wypadku łatwo o kolizje
  • Odpowiedz
@Szoferman: tam ustawianie się na lewym pasie nie ma sensu.. chociazby dlatego, że jedna osoba będzie chciala skręcić w lewo i wszyscy z tyłu będą czekali bo nie będzie możliwości przejazdu, a tak to prawy idzie bez problemu a lewy stoi do skrętu.
  • Odpowiedz
@Adikson3: wedlug mnie tu nie ma lewy prawy... skrecajacego w lewo mozesz ominac tak samo skrecajacego w prawo

bo wciaz uwazam ze to jeden pas :) no niech ktos to dokladnie sprawdzi i mi wytknie blad w rozumowaniu bo ja na razie nie mam watpliwosci
  • Odpowiedz
@Szoferman: ja przykładowo wiem żeby się tak ładnie ustawiać, ale inni mogą nie wiedzieć ;) Dzisiaj tak koleś na mnie pikował.. Bo ustawiłem się pierwszy po prawej stronie a on wyjechał zza mnie i na lewą stonę.. Gdybym wolniej ruszył to by było spięcie..
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Ale obszar wyłączony nie określa pasa ruchu. Tak samo jak linia osi jezdni. Wciąż istnieją dwa nieoznaczone pasy ruchu w tym przypadku.
Ponadto przepisy zabraniają wyłącznie zajmowania równocześnie dwóch pasów, ale nie zabraniają jazdy dwoma autami po jednym pasie obok siebie, bo tworzą one pasy nieoznaczone.
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Dokładnie :)

Wciąż istnieją dwa nieoznaczone pasy ruchu w tym przypadku.


@Dzyszla: No co Ty gadasz :) przykład:
z dołu obrazka jadą dwa samochody, jeden chce jechać prosto (1), drugi w prawo (2). Teraz ten 1 zajmuje całą szerokość pasa - czy 2 ma prawo trąbić, na tego 1 że zajmuje mu "pas" do skrętu w prawo? Wiem jak jest i jak się robi. Przykład dwa: stają tak obok
  • Odpowiedz
@Adikson3: Jeżeli oba pojazdy jadą prosto, to wg mnie sprowadzałoby się to do wyprzedzania przez pojazd z prawej strony. Po pierwsze nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniu, po drugie nie wolno wyprzedzać z prawej strony jeśli nie ma wyznaczonych pasów ruchu. Jak dla mnie ten z lewej - bez względu na to jak debilnie się ustawił - jadąc na wprost ma pierwszeństwo.
  • Odpowiedz