Wpis z mikrobloga

20 MB/s przy kopiowaniu zdjęć (wiele małych plików) na mój NAS postawionym na Zyxelu NSA325 v2 to nieźle, prawda?
Bo nie wiem czy się cieszyć ze współpracy dwóch barracud 15k wyciągniętych z padniętego serwera ustawionych w RAID1

Niestety tylko 250 GB, więc służyć będą jako backup, a nie do strumieniowania.
No i nie da rady po wi-fi. Mój Asus G73 5m od routera przez pół ściany wyciąga ledwo 5 MB :/
#nas #zyxel #siecikomputerowe
  • 7
@brokenik: 100 GB plików po 1-3 MB
Duże pliki ma max 50-60 MB i to wtedy już nie jest imponujące (ograniczenia raczej NASa a nie dysków)
Po prostu zastanawiam się czy wyciągnięte ze starego serwera, warte ponad tysiąc dyski 15krpm połączone w RAID robią robotę.
@gwynebleid: a nie przeszkadza Ci hałas? Serwerowe sprzęty nie muszą być ciche i te 15k pewnie mocno słychać w plastikowej obudowie. Myślę, że jak je sprzedasz to mógłbyś kupić zwykłe dyski o większej pojemności, szybciej nie będzie ale NAS to przedewszystkim pojemność do backupow a nie szybkości do ilustam rownoczesnych streamow.
@Gooma: na razie nie chce mi się wydawać kasy na dyski (kiedyś pewnie te 4 TB kupię), a hałas - jest zamknięty w spiżarni (i nie będą pracować, gdyż to tylko backup). Dysk to streamowania jest podpięty do zyxela przez USB 3.0 i to wystarcza.
Żałuję tylko, bo gdy rok temu obliczałem wielkość, wyszło mi wystarczające 1.5 TB.