Wpis z mikrobloga

W dobie nowych rządów warto przypomnieć słowa Lecha Kaczyńskiego o nowym MON:

Prezydent dodawał: – Antoni Macierewicz ma jedną przypadłość: nie odróżnia swoich interpretacji od faktów, a tez publicystycznych od twardych dowodów. Przeprowadzałem z nim wówczas wywiad do „Wprost”, ale prezydent zastrzegł, że mówi mi to poza protokołem. W wersji autoryzowanej, która ukazała się drukiem, użył bardziej oględnych słów: „Antoni Macierewicz czasami formułuje tezy zbyt daleko idące w stosunku do faktów, którymi dysponuje. Mówię mu to w twarz, więc mogę powtórzyć publicznie”. Ta ocena w ustach wywodzącej się z PiS głowy państwa brzmiała wówczas dość szokująco i wywołała liczne komentarze

#polityk #4konserwy #neuropa
  • 12
Pomiżej 2 z 6 stron wywiadu z Kaczyńskim, o którym mowa przez Dzierażanowskiego. Resztę ktoś może dorzucić jeśli ma dostęp.

IV Rzeczpospolita nigdy nie powstała
Numer: 49/2007 (1302)
Rozmowa z Lechem Kaczyńskim, prezydentem RP
„Wprost": Czy 21 października skończyła się IV Rzeczpospolita?
Lech Kaczyński: Czwarta RP nigdy nie powstała. Była poważna próba jej zbudowania w ostatnich dwóch latach, jednak dzieła tego nie udało się doprowadzić do końca.
– Donald Tusk w exposé
@Kamzikowy3: wywiad był przecież autoryzowany

W wersji autoryzowanej, która ukazała się drukiem, użył bardziej oględnych słów: „Antoni Macierewicz czasami formułuje tezy zbyt daleko idące w stosunku do faktów, którymi dysponuje. Mówię mu to w twarz, więc mogę powtórzyć publicznie

Jak na oficjalne słowa o osobie z własnego ugrupowania to trzeba przyznać że dość kontrowersyjne.
A


@marcinnet: przeczytaj co jest dalej w wywiadzie.

Mimo wspomnianych wad Macierewicz ma podstawową zaletę: jest całkowicie odporny na wdzięki przeuroczych oficerów WSI i nigdy nie ulega żadnym naciskom. Dlatego w odsłanianiu patologii wojskowych służb specjalnych okazał się niezastąpiony. Teraz będzie niezastąpiony w komisji służb specjalnych.
@Kamzikowy3: czytałem, ale co to ma do wypowiedzi:

Antoni Macierewicz czasami formułuje tezy zbyt daleko idące w stosunku do faktów, którymi dysponuje

Jak łagodnie nazwać kogoś kto ma zbyt bujną fantazje?
Jak łagodnie nazwać kogoś kto ma zbyt bujną fantazje?

@marcinnet:Wyprowadzanie nieprawidłowych wniosków z zebranego materiału dowodowego to nie zbrodnia. Każdy policjant czy prokurator robi to na co dzień, często z tendencją do niezauważania pewnych okoliczności, co skutkuje umorzeniem postępowań albo tendencją do nadinterpretacji, co potem ocenia Sąd. Tyle, że... co znaczą słowa Kaczyńskiego jeśli raport z likwidacji WSI był przygotowywany przez grupę ludzi, a nie samego Macierewicza? Czy Komisja Likwidacyjna WSI
@Kamzikowy3: To że ktoś jest odporny na naciski nie znaczy że jest świetnym fachowcem. Czy lekarz który nie bierze łapówek jest z automatu świetnym fachowcem? Moim zdaniem Lech Kaczyński rozumiał że jeśli Antoni zafiksuję się na jakąś wersje wydarzeń to dowody nie przeszkadzają mu w dążeniu do jej udowodnienia.
@Kamzikowy3: ale to są w dalszym ciągu opinie z jego zaplecza politycznego. Jest wiele teorii spiskowych że Antoni działa od lat na destabilizacje Polski. Nie twierdzę że się z nimi zgadzam ale tez nie można brać opinii jego zaplecza jako pewników.
Spoko, jeżeli wcześniej te służby "byly" podatne na służby wschodnie, to teraz są podatne na wywiady wszystkich krajów. Powiedz mi jak dlugo się odbudowuje sieć agentów terenowych jeśli praktycznie wszystkich poprzednich wydano za pomocą jednego dokumenty?