Wpis z mikrobloga

@lordzisko: Ja jestem z Krakowa. Pomysł mam np. taki, żeby zlikwidować wszystkie formy podatku, absolutnie wszystkie. Zastąpić je np. dwoma: VAT i podatek od każdego produktu i usługi. Wszystkie produkty muszą posiadać taką samą stawkę podatku i powinny być jasno wyszczególnione w ogólnym rachunku. Oczywiście taki podatek będzie wynosił np. 50%, ale dzięki temu, że innych podatków nie będzie do kieszeni osób pracujących trafiać będą większe pieniądze. Dodatkowo nie będzie problemów z rozliczaniem podatków i możliwości manewrowania naliczanym podatkiem oraz zwrotami.

Inną kwestią jest możliwość dociekania roszczeń przez małe przedsiębiorstwa. Procedura powinna być ułatwiona i koszty sądowe powinny być naliczane post factum. Dodatkowo przy kolejności wypłat i istotności wypłacanych należności mniejsze przedsiębiorstwa powinny mieć pierwszeństwo. Z prostej przyczyny - małemu 1000zł robi różnicę większą niż dużemu 10000zł.

To tak na początek.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lordzisko: Pakiet Wilczka, potem Kluski... ;) do wykopu "Wykopmy się!" podrzuciłem w powiązanych link do msp-24.pl - inicjatywa dokładnie o takich ideach, jak w wykopie. Zamiast tworzyć coś nowego, lepiej chyba się połączyć i sprawić, aby całość dostała kopa i ruszyła ostro do przodu. Ze swojej strony oczywiście mocno popieram - trzeba zacząć coś robić, a nie tylko narzekać.

Razem możemy zrobić wszystko, brakuje tylko "góry" - czyli kogoś, kto
  • Odpowiedz