Wpis z mikrobloga

#epapieros #epapierosy #mojliquid #obalamymity
Co najbardziej wpływa na zabrudzenie/żywotność kupnych grzałek.?
Większa ilość gliceryny czy glikolu w liquidzie?
Czy smaki takie jak czekolada, kawa, cappucino zabrudzają/skrócają żywotność grzałek?

Kupiłem aromat podwójną czekolade z cappeli jaka jest różnica w zabrudzaniu grzałki między wlasnym liquidem na aromacie czekolady a kupnym liquidem o smaku czekolady?

Pozdrawiam wszystkich vapujących mirków często czytam ten tag i bardzo dużo waszych postów jest pomocnych
  • 8
Czy smaki takie jak czekolada, kawa, cappucino zabrudzają/skrócają żywotność grzałek?


@Bongletoo: Zdecydowanie tak. Na czym wapujesz? @Arteveld: Generalnie samoróbki są przeważnie klarowne, ale też nie zawsze, szczególnie aromaty tytoniowe zabarwiają lq. ED: Stężenie glikolu czy gliceryny może nieznacznie wpływać na żywotność. Ale to jak byś wlał chyba ponad 70% VG to może być zauważalne ze względu na gęstość
@Arteveld: cukier. aromaty. wszystko co po ewaporyzacji zostaje na grzałce w postaci czarnego błota (nagar). generalnie to to błoto zabija grzałkę, ale nawet nie w sensie zniekształcania smaku - zwyczajnie sprawia, że grzałka nierównomiernie się nagrzewa, w wyniku czego rozszerzalność cieplna grzałki jest różna w różnych odcinkach drutu i drut ten nie wytrzymując naprężeń pęka. unikaj kolorowych, słodkich lq i będzie okay. :-) generalnie nie ma dowodów na to, ze max
@vgf_: @Arteveld: Z tego co zauważyłem na RDA, to najbardziej czarnieje mi grzałka kiedy złapię bobra, lub po prostu osuszam watę do końca. Ale tak jak powiedział vgf słodkie, ciemne liquidy potrafią okropnie przybrudzić grzałkę.