Wpis z mikrobloga

Mirkówny Mirki! Możecie mi napisać co warto wiedzieć przed wyjazdem do Anglii? Na co zwrócić uwagę? Jakie papiery ze sobą zabrać? Ile kasy? Najbardziej obawiam się bariery językowej. Co prawda sporo rozumiem po angielsku, ale są problemy z mówieniem.

#uk #emigrujzwykopem #emigracja
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@szarlootka: wez swoj dowod osobisty i tyle (mnie wyatarczylo) oraz conajmniej jedna przelaczke Eu -> UK do prądu. Kasa optymalnie £600, jednak jesli nie masz nagranego mieszkanka na początek to polecam wziąć 2x więcej.

Co do bariery językowej, jak rozumiesz to super, grunt to się nie bać mówić, jeśli sie nie boisz ale probujesz nawet jesli nie umiesz, to jestes na wygranej pozycji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szarlootka: Ja wziełam sobie paszport oraz dowód, czasem paszport jest potrzebny do banków. Jeśli chodzi o rozumienie i mówinienie, dam Ci radę, którą dał mi jeden z Polaków, kiedy tu przyjechałam. Wychodź do ludzi, wychodź do pubów, rozmawiaj z Anglikami. Serio, to była najlepsza rzecz, którą mi mógl powiedzieć. Ludzie zazwyczaj mają wiele cierpliwości (poza agentami nieruchomosci i rekruterami :D ), zwłaszcza, jeśli jesteś w miarę atrakcyjnym różowym paskiem.
  • Odpowiedz
@szarlootka: Nie przejmuj się 90% Brytyjczyków nie zna żadnego języka obcego. Nie stresuj się i po prostu mów, nawet jak robisz masę błędów, nikt Ci za to głowy nie urwie. A nawet jak będziesz dukać to pomyśl sobie że i tak jesteś na wyższym levelu niż lokalsi z którymi gadasz, oni po za swoim językiem nie znają żadnego a ty oprócz swojego masz jeszcze angielski, jaki by on nie był.
  • Odpowiedz