Wpis z mikrobloga

Daltonizm to ciekawy temat. No bo jak to - dwoje ludzi patrzy na to samo i każdy widzi coś innego? W sprawie zdawałoby się tak podstawowej jak kolory? Tak własnie jest.

W nawiązaniu do [tego wpisu](http://www.wykop.pl/wpis/15032099/dziendobry-nawiazujac-do-wczorajszego-wykopu-na-te/, w którym @hajen: wrzucił test z kwadratem i kółkiem. Daltoniści widzą tylko kółko. Chąc pokazać tym, którzy nie widzą kwadratu, że on tam rzeczywiście jest, przygotowałem poniższy obrazek. Jest to ta sama grafika ze zmienioną wartością kolorów.
Ja sam niestety na oryginalne widzę tylko kółko. Ale daltonizm daltonizmowi nierówny - jest wiele wariantów, daltego jestem ciekawy jak to przedstawia się u innych mirków-daltonów. Odpowiedzcie proszę zgodnie z szablonem:

1. kwadrat: nie, kółko: tak;
2. kwadrat: troszkę, kółko: tak;
3. kwadrat: tak, kółko: tak;
4. kwadrat: tak, kółko: tak;
5. kwadrat: nie, kółko: tak;
6. kwadrat: tak, kółko: tak;
7. kwadrat: tak, kółko: tak;
8. kwadrat: tak, kółko: tak;

#daltonizm #ciekawostki
W.....t - Daltonizm to ciekawy temat. No bo jak to - dwoje ludzi patrzy na to samo i ...

źródło: comment_oYGAoZtzYG6p3JwQvrFvOFyc1GdCZBMW.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@Widzet: najlepsze to były te testy na komisji wojskowej. Tekturki do testów mieli tak wyblakłe i powycierane, że rzeczywiście ciężko było powiedzieć co jest na tych grafikach ( )
  • Odpowiedz
@Widzet: na niektorych widze, a na niektorych nie, wiec nie ma co dalej rozpatrywac, bo w gre wchodzi autosugestia. Jak juz wiesz, gdzie jest kwadrat, to mozg zaczyna Cie oszukiwac
  • Odpowiedz
Sumując sobie Wasze odpowiedzi wychodzi, że dwójka jest najsłabiej widoczna. Aczkolwiek byli tacy co widzieli. Co ciekawe, każdy rzeczywiście trochę inaczej widzi. Dziwi mnie np. że kółko na niektórych może być mało wyraźne - u mnie wszędzie aż bije po oczach.

Choć pamiętajmy też, że w pewnej mierze to też kwesita monitora...
@npwjsn: @Kuork: @MaddoxX1911: @Pantograf: @wiewior_s:
  • Odpowiedz
@Magnolia-Fan: Ty śmieszku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż są też takie defekty mózgu przez, które człowiek nie łączy elementów w całość i dostrzega tylko detal nie widząc ogółu. Polecam książkę "Mężyczyzna, który pomylił żonę z kapeluszem" O. Sacksa
  • Odpowiedz