Wpis z mikrobloga

Daltonizm to ciekawy temat. No bo jak to - dwoje ludzi patrzy na to samo i każdy widzi coś innego? W sprawie zdawałoby się tak podstawowej jak kolory? Tak własnie jest.

W nawiązaniu do [tego wpisu](http://www.wykop.pl/wpis/15032099/dziendobry-nawiazujac-do-wczorajszego-wykopu-na-te/, w którym @hajen: wrzucił test z kwadratem i kółkiem. Daltoniści widzą tylko kółko. Chąc pokazać tym, którzy nie widzą kwadratu, że on tam rzeczywiście jest, przygotowałem poniższy obrazek. Jest to ta sama grafika ze zmienioną wartością kolorów.
Ja sam niestety na oryginalne widzę tylko kółko. Ale daltonizm daltonizmowi nierówny - jest wiele wariantów, daltego jestem ciekawy jak to przedstawia się u innych mirków-daltonów. Odpowiedzcie proszę zgodnie z szablonem:

1. kwadrat: nie, kółko: tak;
2. kwadrat: troszkę, kółko: tak;
3. kwadrat: tak, kółko: tak;
4. kwadrat: tak, kółko: tak;
5. kwadrat: nie, kółko: tak;
6. kwadrat: tak, kółko: tak;
7. kwadrat: tak, kółko: tak;
8. kwadrat: tak, kółko: tak;

#daltonizm #ciekawostki
Pobierz W.....t - Daltonizm to ciekawy temat. No bo jak to - dwoje ludzi patrzy na to samo i ...
źródło: comment_oYGAoZtzYG6p3JwQvrFvOFyc1GdCZBMW.jpg
  • 47
@scharlottka: Bo jestes dziewczyna :P Kobiet bardzo rzadko dotyka daltonizm. Czesciej sa po prostu nosicielkami z uspionym genem, ktory przekazuja synom. Wlasciwie jak dziecko jest daltonista to zawsze z winy matki. :p