Wpis z mikrobloga

oglądałem wczoraj film "list z Polski"
#!$%@?ło mnie parę rzeczy
moment gdy Lech Kaczyński w Gruzji wypowiedział słowa

Dziś Gruzja, jutro Ukraina, Estonia, Litwa a pojutrze mój kraj Polska


i jak dziś to wygląda? wczoraj Gruzja dziś Ukraina

Polska była kluczowym graczem w regionie,
a jak wiadomo Polska jest, była i pewnie będzie długi czas rosyjską strefą wpływu

Putinowi Kaczyński przeszkadzał w budowaniu imperium
dogadał się z Donaldem Ty wysyłasz elitę do mnie i po problemie
Donald dogadał się z UE, bo oni też nie lubili Kaczyńskiego

Donald prezydentuje sobie w unii, Putin bawi się Ukrainą, Lech leży 2 metry pod ziemią

Wszystko zgodnie z planem.

Jesteśmy ruchani od XVIII wieku, nic się nie zmieniło

Dopóki nie wyjaśni się katastrofy tupololewa, nie wierzyłbym w ani jedno słowo nt. NATO jako gwaranta bezpieczeństwa dla nas.

Oni już nas sprzedali.

#smolensk #lechkaczynski #polska #rosja #putin #teoriespiskowe #zamach
  • 84
  • Odpowiedz
@hewbintotkon: @tony_soprano: Tutaj rację ma Tony. Desperackie mówienie o pancernej brzozie brzmi jak próba zagłuszenia pozostałych elementów. Włącznie z awanturą jaką zrobiono w Gruzji podczas prezydenckiej wycieczki. W efekcie zastraszony pilot spróbował podejścia do lądowania. Nie wiem czy faktycznie chciał lądować czy robił to dla picu/alibi. Jak się to skończyło? Wiadomo.
  • Odpowiedz
@hewbintotkon: A pamiętasz awantury jak chciano kupić nowe samoloty? Taki kraj jak Polska dawno powinien mieć dla najwyższych władz ze 3-4 samoloty dalekiego zasięgu dla rządu/prezydenta. Ale ten wrzask że się władza wozi a dzieci głodują. Część winy spada na tych tak mówili jak tylko startowały przetargi.
  • Odpowiedz
@1Jurko: Mnie #!$%@? tylko to, że po 5 latach nic nie zostało wyjaśnione. Nic. Nie wiadomo na 100% czy był zamach, czy winić pilotów, czy winić Prezydenta i przez to tworzą się teorie spiskowe. Zamiast wyjaśnić to tworzy się podział.
I taki był ich cel, podzielić Polaków po raz kolejny.
  • Odpowiedz
@hewbintotkon: To zostało wyjaśnione. Dla mnie raport Millera jest tu wyjaśnieniem (i tak przeczytałem to co było publikowane, polecam lekturę tego raportu). Raport Anodiny? Ma wartość opałową. Bajki Antoniego? Czytałbym je jedynie niemowlęciu bo i tak nie zrozumie.
  • Odpowiedz
@1Jurko: @tony_soprano: Wytłumaczycie mi coś?
Dlaczego Tusek jak dostał 100tys podpisów pod petycją o utworzenie międzynarodowej komisji badającej sprawę zlał obywateli zimnym moczem?
Dlaczego wrak był trzymany pod gołym niebem przez tyle czasu? korozja pomaga w badaniu przyczyn katastrofy?
Dlaczego go nie odzyskaliśmy?

Moglibyście?
  • Odpowiedz
@hewbintotkon: bo zlewa wiele podobnych petycji. To, że 100tys osób chce rzeczy A nie znaczy, że należy to zrobić. Poza tym w przypadku gdy to rząd miał rację i to był wypadek podważałoby to instytucje państwa oraz źle wyglądało na zewnątrz.
Bo po przebadaniu nie ma sensu się nad tym wrakiem rozwodzić? Co mają do muzeum wywieźć? Pewnie były jakieś uhybienia jak zwykle.
Odzyskaliśmy skrzynki i na miejscu pobrano od
  • Odpowiedz
@hewbintotkon: to teraz moje pytania: dlaczego piloci olali TAWS? Dlaczego nie wiedzieli, że system odmówi im kontroli gdy będą chcieli w ostatniej chwili odejść od schodzenia, przez co opóźnili ten manerw o kilkanaście sekund? Dlaczego w papierach mieli tak nasrane i dokumentacja lotu była niekompletna?

Jak mówiłem, od cholery potknięć i niedociągnięć. Zamachem można nazwać decyzje pilotów, ale raczej nie robili tego umyślnie. Jak 100 lotów wykonano w ten sposób
  • Odpowiedz
@tony_soprano: Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Nie potrafię również odpowiedzieć na pytanie dlaczego pseudopolski rząd Donalda T. zdrajcy narodu, oddał śledztwo w sprawie bardzo ważnej dla nas ruskim, których rząd składa się w większości z agentów kgb i gru.
  • Odpowiedz
@hewbintotkon: paranoja, zero konkretów. Wolę podejście faktograficzne, a nie na wiarę. Jak nie ma dowodów tylko jakieś mętnę poszlaki w ogóle nie obalające głównych przyczyn samego wypadku to jak można je stawiać wyżej? W sytuacji którą rozwiązać należy analitycznie stawiasz na wiarę... To jak jest ta sytuacja odbierana przez Polaków, media i jak jest rozgrywana przez Rosję, której zależy na tych niedomówieniach to zupełnie inna sprawa niż faktyczne przyczyny tego
  • Odpowiedz
Jak nie ma dowodów tylko jakieś mętnę poszlaki w ogóle nie obalające głównych przyczyn samego wypadku to jak można je stawiać wyżej?


@tony_soprano: Jak popatrzeć na sposób w jaki prowadzone było śledztwo, to nie wiadomo jakie są główne przyczyny katastrofy, nie rozumiesz?

Wytłumaczysz mi po co zabijać prezydenta, który za kilka miesięcy poniósłby zasłużoną klęskę wyborczą ciągnąć ze sobą pisowską bandę na dno?


@1Jurko: Nie wiem czy zdajesz
  • Odpowiedz
@SuchyBatman: Kaczyński chyba jako jedyny przywódca nie tylko otwarcie pogardził działaniami Fed. Rosyjskiej na Gruzji, ale również miał czynny udział w pomocy Gruzinom co umocniło naszą pozycję w regionie. I wg mnie to był jeden z powodów "wyeliminowania" go z obiegu.
  • Odpowiedz
@SuchyBatman: no ale nadal nie ma lepszego wytłumaczenia które byłoby zgodne z danymi zebranymi w toku śledztwa. Bądź też dowodów na sfałszowanie tych danych, bądź metod którymi to rosjanie czy ktokolwiek inny miałby te dane zmanipulować. Sposób śledztwa pozostawia wiele do życzenia. Wolne tempo i momentami brak profesjonalizmu to dwa główne zarzuty, jednak ciężko na podstawie tego wysnuć inne wnioski co do przebiegu samej katastrofy. Dodatkowo charakterystyczny język zwolenników teorii
  • Odpowiedz