Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie #pytanie #ekonomia #statystyka #demografia #rozowepaski

Tak się zastanawiam jaki % mieszkających w Polsce facetów znajduje się w grupie docelowej deklarowanej przez tę panią, jeżeli chodzi o zarobkowanie. Pani twierdzi, że nie interesują jej faceci zarabiający średnią krajową i (zapewne w domyśle) poniżej. Średnia krajowa wynosi w Polsce 3003 zł na rękę, a mediana (na podstawie stosunku średniej krajowej do mediany z 2012 roku) będzie wynosiła jakieś jej 82%, czyli przeciętny polski facet zarabia na rękę ok. 2462 zł; przy czym podawana przez GUS średnia dotyczy przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób. A co z resztą? Jak tam się zarabia? Może ludzie więcej zarabiają w szarej strefie i tego formalnie nie wykazują. W Polsce jest zarejestrowanych ponad 4 miliony firm prywatnych (strasznie dużo, eldoradem podatkowym nie jesteśmy- te same osoby pewnie mają więcej niż 1 firmę), a ludzi w wieku produkcyjnym jest jakieś 7 milionów, a więc facetów w wieku produkcyjnym jest z 3.5 miliona. Nie wiem jak to interpretować, bo rozglądając się po znajomych, to rzadko kto ma własną firmę i argument o pracy u kogoś jako czymś mało ambitnym wydaje się śmiesznym. #logikarozowychpaskow
Tak więc jaki % dorosłych facetów w wieku produkcyjnym mieszkających w Polsce będzie spełniało warunek:
a) zarabiania powyżej średniej krajowej: 3003 zł na rękę
b) zarabiania powyżej wartości środkowej- mediany: 2462 zł na rękę
c) posiadania własnej firmy
?
KawaJimmiego - Mirki, pomóżcie #pytanie #ekonomia #statystyka #demografia #rozowepask...
  • 16
@KawaJimmiego: na zarobki kazda grupa wiekowa patrzy inaczej dla 20 latka 2k to duzo bo siedzi u mamy dla 40 latka 4k to malo bo ma mieszkanie/dom na utrzymaniu no chyba ze sie ma 40 i sie siedzi u mamy hahaha tak ze 10 lat starszego chce ze wzgledu na kase
@KawaJimmiego: na początku też miałem zamiar po niej pojechać, ale tak swoją drogą, to jak to przesłuchałem, to konkluzja jest prosta, babka powiedzmy dba o sobie, jest wymagająca dla siebie o czym mowi, wiec tym samym chciala by faceta, do którego też ma pewne oczekiwania... myślę, że większość z ?Mirków tez ma jakieś oczekiwania co do swojej dziewczyny (ale pewnie zgoła inne)... tak więc, laska ma prawo mieć wymagania bo to
Najbardziej śmieszy mnie ten argument bycia przedsiębiorczym i posiadania własnej firmy. Sam zarabiam więcej niż średnia krajowa, nie mam swojej firmy, znam również prawników, lekarzy, psychologów, managerów którzy zarabiają więcej od tych pożal się Boże przedsiębiorczych Mirków co to te swoje tysiące zdobywają głównie na ojebywaniu Państwa lub pracowników. Ale według takiej pindzi nie jesteś przedsiębiorczy i #!$%@? ;)
@KawaJimmiego: kolego trochę popłynąłes z tym pytaniem punkt b. Skoro jak sam piszesz ze mediana to wartosc srodkowa to 50% zarabia powyzej, a 50% ponizej. Juz nie biore pod uwagi roznicy w zarobkach kobiet i mezczyzn bo wtedy by wyszło jednak wiwcej niz 50% dla mediany ogłem. Co do sredniej krajowej to zarabia powyzej ok 35% biorąc pod uwagę ze mezczyzni jednak zarabiaja troche wiecej to spokojnie mozna przyjac ze 40%
Juz nie biore pod uwagi roznicy w zarobkach kobiet i mezczyzn


@barxik: O tym zapomniałem, dzięki.

Wartość środkowa- nie dosłownie, dominanta. Wziąłem to stąd (przy okazji pomyliłem się, bo to było w 2010, a nie 2012):

Według badań GUS z października 2010 roku mediana wynagrodzeń wyniosła 2906,78 zł, podczas gdy średnia w tym czasie wyniosła 3543,50 zł (to szczegółowe badanie obejmowało ok. 688,4 tys. wylosowanych pracowników). http://www.forbes.pl/co-oznacza-srednia-placa-srednia-krajowa-i-jak-ja-interpretowac,artykuly,144689,1,1.html