Wpis z mikrobloga

@Srala-Bartek: wyrastam chleb w koszu wiklinowym, czasem z materiałem (ten z makiem), czasem bez (ten ze wzorkiem z mąki). Potem wykładam na blachę, nacinam i wkładam do piekarnika zanim się rozlezie. Mam dwa kosze na kilogramowe chleby i jeden na dwukilogramowy. Wcześniej wyrastałem też w misce, ale musiałem że ścierką, inaczej się przyklejał lub musiałem dać dużo mąki i wszystko się brudziło.
tptak - @Srala-Bartek: wyrastam chleb w koszu wiklinowym, czasem z materiałem (ten z ...

źródło: comment_q2FQRw0XSZNSkZilr34CImBaXN2EareH.jpg

Pobierz
@Srala-Bartek: dzięki. Starałem się. Trochę mało kminku dałem, w tym z makiem prawie wogóle nie czuć.
Od dziś będę mógł trochę precyzyjniej takie rzeczy odmierzać, przyszła nowa podwójna waga, jedna część mierzy z grubsza do 10kg, druga co 0.1g do 200g. Wcześniejsza mierzyła 2g drożdży czasem jako 1g, czasem jako 5g.
@Srala-Bartek: Żytni. Mam też mieszany pszenno-żytni. Miałem też bezglutenowy z brązowego ryżu, ale mi nie leżał. Ostatnio próbowałem zrobić gryczany, ale muszę spróbować od nowa. Planuję też zrobić pszenny z mąki chlebowej, bo póki co mam wszystkie na pełnym przemiale.