Wpis z mikrobloga

Mircy pomuszta, walcze juz od dluzszego czasu aby zrobic siec domowa i ni chu chu mi nie idzie. Mam neta z tele2 jako ze sygnal z modemu/routera?? jest za slaby dokupilem punkt dostepu z tp-link, za cholera nie potrafilem tego polaczyc wiec wpadlem na genialny pomysl ze dokupie jeszcze router z tp-link wtedy to polacze i punkt dostepu bedzie dzialal i shit . Proboje polaczyc router z tele 2 z tym z tp link i uja chociaz podlaczylem wszsytko wg instrukcji, prosze niech ktos podesle jakis poradnik jak to zrobic #internet #wifi #kiciochpyta
  • 3
@dktr: ok po kolei
Net idzie z ziemi kablem adsl do routera davolink dv2020.Ten router wysyla sygnal wifi ktory jest za slaby aby dostarczyc internet na drugie pietro, pozatym idzie z niego kabel od telewizji do dekodera. Router ktory kupilem to TL-WR941ND. Na poczatku wg instrukcji podlaczylem kablami TP z laptopem i tp z davolinkiem wszysko wg polecen z plyty instalacynej pierwsze sprawdzenia progamu instalacynego bylo ok (jezu mam nadzieje ze
pozatym idzie z niego kabel od telewizji do dekodera.


@Zdzichu9: Co to za kabel? Jeśli w tym kablu masz normalny net i postawienie kolejnego routera koło TV rozwiąże problem zasięgu wifi to pozostaje kwestia konfiguracji którą można zrobić na kilka sposobów.