Wpis z mikrobloga

to sushi to dopiero się ludziom udało xD
Majstersztyk #!$%@? biznesu, jak sprzedać trochę ryżu, jakieś gówno algi do zawijania i trochę ryby za 80zł xDD
A pomyśleć że to jedzenie #!$%@? biedni azjaci bo na nic innego nie było ich stać xD

Hurr durr patrzcie jaki ze mnie hipster zawiadaka #!$%@? sobie ryż z rybą za 80zł, SŁYSZYSZ #!$%@? 80ZŁ

Co za bieda umysłowa xD
Z fartem
#sushi #jedzenie #heheszki #truestory
  • 43
  • Odpowiedz
@Nabucho: oj, słabo używasz googla - prąd za drogi?
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_sushi

The original type of sushi, known today as narezushi (fermented sushi), was first developed in Southeast Asia and spread to south China before introduced to Japan sometime around the 8th century. Fish was salted and wrapped in fermented rice, a traditional lacto-fermented rice dish. Narezushi was made of this gutted fish which was stored in fermented rice for months at a
  • Odpowiedz
@MagicznyKoral: Tyś sushi widział na oczy xD Są dwa miejsca w Warszawie i jedno w Łodzi gdzie podają prawdziwe, nieprzetworzone i świeże sushi.
Takie japonskie sushi jest trudniej zrobić niż jakiekolwiek polskie danie.
Powodzenia w gotowaniu cebulowej.
  • Odpowiedz
@szalonenozyczki: Dzięki! Myślałem, że wymienisz któreś z "modnych" miejsc w Śródmieściu, a pozytywnie się zaskoczyłem, ponieważ o tych miejscach nie słyszałem - chętnie spróbuję :)

Generalnie byłem zawiedziony wieloma popularnymi miejscami, typu Izumi czy Zushi - w zasadzie jedynie Tomo jakoś pozytywnie zapamiętałem, a w pozostałych stosunek ceny do jakości zdecydowanie nieadekwatny ;-)
  • Odpowiedz
@Wyprany_w_Perwollu: Psychofanka kuchni japońskiej here. W modnych miejscach od dawna nie jem bo albo suche, albo ryby z marketu, albo robione nietradycyjnie.
W Nippon kan możesz spróbować np natto czyli fermentowanej soixD albo ciasteczek ryżowych które sa fantastyczne, ciepłe i miękkie.

Ogólnie jeśli właścicielem jest Japończyk to wiedz, że większość rzeczy sprawdza osobiście a starsi japończycy są bardzo wymagający :)

Izumi mam pod domem. Jadłam bo jadłam, ale byłam tam tylko
  • Odpowiedz
@MagicznyKoral: pizza też była we Włoszech daniem dla biedoty(dawało się na ciasto wszystko co było pod ręką), ktoś podłapał pomysł i rozpowszechnił na świecie. Na poczatku też pewnie kosztowało krocie, z sushi będzie podobnie
  • Odpowiedz