Wpis z mikrobloga

Gość co był Stigiem - Ben Collins - wypuszcza książkę "Jak prowadzić" (How to drive) po polsku. Zdecydowanie dobra lektura dla tych co lubią jeździć i chcą to robić poprawnie, zwłaszcza w kontekście wyścigów oraz #simracing. Ben opisuje techniki jazdy, jak poprawnie przyspieszać, hamować czy skręcać, jak kontrolować poślizgi czy nawet jak trzymać kierownicę i dlaczego. Skarbnica wiedzy dla każdego kierowcy. Sporo fizyki i łopatologicznego wyjaśnienia zachowań pojazdów i wyjaśnienia większości zagadnień motoryzacyjnych w bardzo przystępnej formie. Zdecydowanie warto. Jest też sporo przykładów z życia wziętych a nie sama teoria.

Wciągnąłem wersję angielską od deski do deski i zbierałem się do polecenia jej tak czy siak, ale stuprocentowo wersja rodzima będzie łatwiejsza do przełknięcia dla większości, choć z drugiej strony nie wiem jak dobry czy wierny będzie ten przekład. Oryginał czytało się świetnie.

Polecam zwłaszcza z myślą o #acleague i #assettocorsa, ale równie dobrze grający w #rfactor czy #projectcars też skorzystają. Wołam też #wyscigi i w sumie nawet naśladowców tego Froga czy Sroga bo po przeczytaniu stanowiliby raczej mniejsze zagrożenie ale nie znam ich tagu :)

https://twitter.com/bencollinsstig/status/639748859556679680
Pobierz Mokrysedes - Gość co był Stigiem - Ben Collins - wypuszcza książkę "Jak prowadzić" (H...
źródło: comment_6c9K9pgPAvGh8wBQAMkblTvS7BoxHwEL.jpg
  • 28
@bomber89: Ha! myślałem że ja jestem jakiś jebnięty. W drodze do roboty mam swój ulubiony zakręt, a właściwie niemal szykanę, którą tak opanowałem że w ogóle nie zwalniam a czasem przyspieszam i zawsze jak nic nie jedzie ścinam aż miło :D żeby nie było, droga mało uczęszczana, poza miastem, dookoła pola, widoczność 360* :P