Wpis z mikrobloga

Gość co był Stigiem - Ben Collins - wypuszcza książkę "Jak prowadzić" (How to drive) po polsku. Zdecydowanie dobra lektura dla tych co lubią jeździć i chcą to robić poprawnie, zwłaszcza w kontekście wyścigów oraz #simracing. Ben opisuje techniki jazdy, jak poprawnie przyspieszać, hamować czy skręcać, jak kontrolować poślizgi czy nawet jak trzymać kierownicę i dlaczego. Skarbnica wiedzy dla każdego kierowcy. Sporo fizyki i łopatologicznego wyjaśnienia zachowań pojazdów i wyjaśnienia większości zagadnień motoryzacyjnych w bardzo przystępnej formie. Zdecydowanie warto. Jest też sporo przykładów z życia wziętych a nie sama teoria.

Wciągnąłem wersję angielską od deski do deski i zbierałem się do polecenia jej tak czy siak, ale stuprocentowo wersja rodzima będzie łatwiejsza do przełknięcia dla większości, choć z drugiej strony nie wiem jak dobry czy wierny będzie ten przekład. Oryginał czytało się świetnie.

Polecam zwłaszcza z myślą o #acleague i #assettocorsa, ale równie dobrze grający w #rfactor czy #projectcars też skorzystają. Wołam też #wyscigi i w sumie nawet naśladowców tego Froga czy Sroga bo po przeczytaniu stanowiliby raczej mniejsze zagrożenie ale nie znam ich tagu :)

https://twitter.com/bencollinsstig/status/639748859556679680
Mokrysedes - Gość co był Stigiem - Ben Collins - wypuszcza książkę "Jak prowadzić" (H...

źródło: comment_6c9K9pgPAvGh8wBQAMkblTvS7BoxHwEL.jpg

Pobierz
  • 28
@rss: dlatego też szukałem darmowego pdfa. Za 100zł kupiłbym jedynie książki które mi już zapadły w pamięć - np igrzyska śmierci (ale + kompletny film, czyli za ileś czasu, bo ostatnia część dopiero będzie miała premierę). A książka świetna, też polecam :)
@Nikron: Ciężko powiedzieć - w jakimś stopniu napewno będzie ciekawa, ale sporo jest na tematy typowo wyścigowe jak apexy (nie polecam ścinania zakrętów nie na torze), ale sporo jest też o rzeczach przydatnych nawet niedzielnemu kierowcy. Jeśli ogląda wyścigi w TV i się tym jako tako interesuje to bezproblemowo, w przeciwnym wypadku po prostu obejrzyj w księgarni i oceń sam (jak wyjdzie oczywiście). Wydanie angielskie jest ładne, papier porządny i twarda