Wpis z mikrobloga

Mircy z #banki i przy okazji #jd, #banggood i #aliexpress. Ktoś skopiował moją kartę i zrobił sobie zakupy za ponad kafla. Tytuły transakcji to WWWDUIFHUIZENNL ,OUD BEIJERLAN , drugi SUPER8 MOTEL #11615061,SAND CREEK trzeci WWWTIXNL,SCHIPHOL RIJK . Karta zablokowana, właśnie piszę reklamacje do banku. Co dalej robić ? Istniało podejrzenie skopiowania karty w bankomacie, jednak po tytułach nie bardzo mi to pasuje.
  • 38
  • Odpowiedz
dodam, że właśnie dzwonili z banku pekao, w którym konto ma moja dziewczyna. Została poinformowana o tym, że jej karta została skopiowana, ale transakcje zostały odwołane, a karta zastrzeżona.
  • Odpowiedz
@tales_z_miletu: dlatego właśnie mam 2 konta w tym samym banku (mbank) i polecam to każdemu. Na jedno konto trafiają wszystkie pieniądze, do tego konta nie ma karty. Idę na zakupy itp. przelewam przez komórkę/kompa żądana kwotę na drugie konto, do którego podpięta jest debetówka. Do zakupów u chińczyków, tylko osobne konto walutowe.
  • Odpowiedz
@tales_z_miletu: Dowiedz się jaki to był typ transakcji (internetowa/stacjonarna). Posiadając numer karty, datę ważności, imię i nazwisko, kod CVV/CVC nie ma możliwości wykonania fizycznego duplikatu karty. Wówczas pozostaje tradycyjny skimming na bankomacie.
  • Odpowiedz
@tales_z_miletu: To zmieniasz wówczas limit. I tak jest to wygodniejsze rozwiązanie od podanego przez @Radkovich
Aby Cię uspokoić to dodam, że szanse na odzyskanie pieniędzy wynoszą 100%. Może jednak to potrwać ok. 2 miesięcy. Jednak w zależności od banku, możesz otrzymać warunkowe uznanie konta reklamowaną kwotą.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: za dużo zabawy jest z limitami :), dla mnie prościej jest zrobić zdefiniowany przelew na własne konto, bez potwierdzenia. W przypadku zmiany limitów w mbanku trzeba się bawić w hasła jednorazowe.
  • Odpowiedz
@Radkovich: prościej jest wyrobić wirtualną kartę przedpłacową. Nie wiem czy akurat mbank oferuje, ale w ing tak mam - karta wirtualna ma swoje konto, na które przelewam z ror, jak robię zakupy.
  • Odpowiedz