Wpis z mikrobloga

#podroze #wegry

W styczniu lecimy w 4 osoby na Węgry do stolicy. Co polecacie tam zwiedzić, dobre knajpy do zjedzenia czegoś i jakieś przyjemne puby Mireczki polecaja?

4 dni tylko także za długo tam nie zabawimy. Dlatego mam nadzieje ze ktoś poleci jakieś przyjemne miejsca do odwiedzenia i zwiedzenia :)
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vaxpnk:
nie wiem jak stoisz z czasem ale zawsze możesz bujnąć się parostatkiem ;) np Wyszehradu (na słynne popijawy udawali się tam lokalni władcy wraz z Kazimierzem Wielkim)
sama podróż nie jest droga - 2500 huf. z powrotem można już wrócić autobusem - 800 huf.
http://www.mahartpassnave.hu/en/timetable/danube-bend-excursion-boat-lines/budapest-vac-visegrad-esztergom/
Opipramoli_dihydrochloridum - @vaxpnk:
nie wiem jak stoisz z czasem ale zawsze możes...

źródło: comment_ySuATAAWMp6Iex0H5skXKSTRIMwa8TEP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dziś rano wróciłem z wyjazdu do Budapesztu, gdzie spędziłem całe 4 dni, postaram się napisać co według mnie warto tam zobaczyć/zrobić, zaś co niekoniecznie.

Startujemy z Polski - co warto mieć ze sobą? Pieniądze PLN, aby na miejscu (Budapeszt) wymienić sobie w kantorze na forinty węgierskie - lepszy kurs niż w każdym z odwiedzonych przeze mnie kantorów w Krakowie. Za nocleg (zabukowany przez booking.com) zazwyczaj lepiej płacić w Euro, gdyż hotele/hostele stosują nieopłacalny dla gościa przelicznik walutowy (strata nawet do 50zł).
Warto pobrać sobie na smartfona/tablet appkę SmartCity Budapest, korzysta tylko z lokalizacji GPS, a dokładnie wskazuje połączenia komunikacyjne z miejsca A do miejsca B, taki węgierski odpowiednik polskiego JakDojadę.pl, tyle że appka jest w języku angielskim. Tu uwaga apropo korzystania z niej - należy wpisywać dokładne adresy ulic, a nie nazwy miejsc, gdyż w ten sposób nie wyszuka.
Warto również wiedzieć, że niemal w każdym miejscu Budapesztu, jak i na Węgrzech można spożywać legalnie publicznie alkohol. Nie wiem jak ze starówką, jednak z dziewczyną piliśmy winka nad brzegiem Dunaju przy Parlamencie, czy też na wzgórzu Gellerta przy samej Cytadeli, dookoła nas była cała masa osób robiących to samo.

Po
  • Odpowiedz
co gdy jesteś studentem kierunków humanistycznych, czyli jesteś biedny finansowo i jednocześnie brak ci zdolności by cokolwiek ugotować
korpo stołówki - taniej być nie może
na 30min przed zamknięciem (czynne do 16:00), zniżka 50% na to co zostało, można wtedy płacić tylko gotówką
jest ich dość sporo, jedna z sieci to officebistro.hu ,nie są one czynne w weekendy
na zdjęciu posiłek kosztujący 1210 huf, kupiony za 605 huf
Opipramoli_dihydrochloridum - co gdy jesteś studentem kierunków humanistycznych, czyl...

źródło: comment_NzhvNHH5GFWPruE2Lu7qGDpdTCuRzagK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz