Wpis z mikrobloga

@InsaneMaiden: nie wiem, nie znam sytuacji, a nie bawię się w głuchy telefon ("a wujek brata od siostry szwagra powiedział"). Z twoich opowiastek wynikało, że ktoś namawia do aborcji żeby na tym zarobić, a ja mówię, że do takich zabiegów trzeba mieć papiery, a jak ktoś podaje w nich nieprawdę to jest sprawa dla odpowiednich organów. A sytuacja "wie pani, to jest tak na granicy, niech pani wpadnie do nas
  • Odpowiedz
@normanos: Jak będą chcieli to zmienić, to zrobią tylko i wyłącznie bagno. Obecnie obowiązujące prawo jest najlepszym możliwym kompromisem między zwolennikami i przeciwnikami aborcji. Nawet przywrócenie rozwiązania z czasów PRL byłoby lepsze niż zaostrzenie przepisów.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: Mam pytanie... wiem, już jakie jest Twoje podejście do aborcji, jest to po prostu morderstwo i należy karcić kobiety, które decydują się na taki krok. To w takim razie co powiesz o parze dorosłych ludzi, którzy są zdolni do posiadania dzieci zdrowotnie, finansowo itd., ale nie jest to ich celem życiowym i nie chcą dziecka. Po prostu się o nie nie starają i przez całe swoje życie nie spłodzą
  • Odpowiedz
@lady_katarina: Pomijając całkowicie aborcje, to w wielu innych kwestiach w naszym kraju władze/kościół są przekonane, że podejmą lepszą decyzję od kobiety. Chociażby to, że w niektórych szpitalach nadal nie ma znieczulenia na życzenie przy porodzie, traktuje się pacjentki jak śmieci (wyzwiska, przekleństwa na porodówkach) farmaceuci odmawiają sprzedania antykoncepcji awaryjnej lub ginekologowie moralizujący pacjentki, że już czas na ciążę czy też druga strona, nie przepiszą dziewczynie 18 letniej (czy takiej która
  • Odpowiedz
@lady_katarina: @Vontariel: zawsze dziwi mnie, ze ktos podnosi argument 'skoro aborcja to zabijanie, to masturbacja to tez zabijanie dzieci'...

wytlumacze Wam calkowity bezsens tego argumentu
plemnik sam w sobie, bez komorki jajowej i odpowiedniego srodowiska NIGDY nie zostanie dzieckiem
natomiast komorka jajowa zaplodniona przez owego plemnika (jesli jej nie przeszkadzac) ZAWSZE zamieni sie w czlowieka
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: http://time.com/3956781/women-abortion-regret-reproductive-health/ tutaj źródło o którym mówiłam. Jak widać kobiety same potrafią decydować o sobie i nie potrzebują do nikogo do podejmowania decyzji za nich. Ich ciało, ich pieniądze, ich psychika, ich sprawa. To nie ty będziesz wychowywać czyjeś niechciane dziecko, to nie ty będziesz musiała 9 miesięcy znosić ciążę, gdzie czasem mogą wyniknąć jakieś powikłania. To nie twoje ciało będzie zniszczone po ciązy, także może dajmy wybór tym których
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: Podwiązanie jajowodów na życzenie w Polsce jest nielegalne. Zresztą co jeżeli ktoś na ten moment nie chce dziecka, a za kilka lat chce?
Wiesz byłoby miło gdybym nie musiała szukać możliwości w podziemiu aborcyjnym, lub zamawiać tabletki przez neta i stresować się czy na pewno dojdą na czas. Fajnie by było mieć świadomość, że w razie czego mam możliwość wykonania zabiegu legalnie i bezpiecznie w klinice. Podobno Polska to
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: No właśnie, czyli ich już nie uważasz za tych złych? Kobieta, która decyduje się na aborcje to zła, okrutna kobieta bez serca, morderczyni, egoistka, powinna zgnić w więzieniu za morderstwo. Natomiast para, która także świadomie pozbawia szans na nowe życie, tylko że w inny sposób niż aborcja już jest okej.

Jak dla mnie to tu nie ma o czym dyskutować, logika przeciwników aborcji jest po prostu nijaka...
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: Ja akurat ich nie potrzebuje, bo preferuje antykoncepcję hormonalna. A jak dobrze wiadomo jej skuteczność to nie 100% i nawet przy zachowaniu wszelkich zaleceń lekarzy i z ulotki, może ona po prostu dobrze nie zadziałać.
  • Odpowiedz