Wpis z mikrobloga

Potrzebuje opinii jakiegos maniaka dzwieku. Posiadam zestaw fiio e17 alpen wraz ze starszym modelem fiio e9. Mam do tego podlaczone creative aurvana live. Sam alpen gra (jesli na tyle dobrze sie znam) cieplo i malo detalicznie, waska scena, generalnie dzwiek jest przyjemny ale nie przemawia do mnie. Za to razem z e9 zestaw gra detalicznie, scena jest szersza o ile mozna mowic o jakiejs scenie na calach -bardziej to czuc na glosnikach.
Generalnie caly zestaw gra tak samo jak telefon meizu mx4 na wolfsonie, sam alpen gra gorzej niz telefon. Nie przemawiaja do mnie jednak cale. Nie sa ani mega szczegolowe ani separacja nie jest dobra ani dzwiek nie jest jakis mega przyjemny. Tylko red hot chilli peppers brzmi na nich bardzo dobrze, reszta srednio.
Postanowilem, ze sprzedam cale i kupie takstar ts-671 ktore sa otwarte, jasne, choc podobno troche kluja w uszy. Potrzebuja dobrego napedzania do grania ale od tego mam e9. Myslicie, ze na tym zestawie fiio zagra to znosnie, czy tez dzwiek bedzie klul w uszy? Sam alpen nie wydaje mi sie na tyle genialny zeby zagrac samotnie z tymi sluchawkami.
Myslalem jeszcze nad kupnem uzywanych hd600 ale watpie zeby pod fiio efekt byl o klase wyzszy od takstarow, poza tym roznica w cenie jest duza, choc wiadomo senki sa topowe. Wole dokupic kiedys takstary hd6000, nie wierze, ze sennheiser oferuje az tyle wiecej zeby bylo to warte takiej roznicy w cenie.
Wiec jak uwazacie, te ts-671 zagraja lepiej na moim zrodle w muzyce typu rock niz cale? Cale brzmia dla mnie jak tanie pierdziawki philipsa. Niby jakos to gra ale bez szalu.
#aurvanalive
#fiio
#takstar
#audio
#audioboners
#audiofile
  • 13
@tom1988: też miałem e17 i faktycznie jest tak jak mówisz. Czasami lepiej telefon zagra (w moim przypadku S3) niż Fiio - tyle ze dużo ciszej. Miałem też Ak100 to to wogole jest porażka....pozniej Fiio X5 - to jakoś gra ale dla mnie połowa pasma była wycięta a scena wydawała się dziwna. Zostałem przy Dx90 oraz IE80. Nie znam za bardzo Cal - tylko opinie z neta.
@tom1988: ts671 są dla mnie szorstkie i nijakie, sprzedałbym aruvany oraz fiio i kupił e18 + akg k181 + pady hm5. W ten sposób masz zestaw mobilny i przenośny grający szeroko i detalicznie. TS671 wymagają sporo prądu, u mnie dopiero na stacjonarnym latały.
@Sergeant_Matt_Baker: Jak taki zestaw gra? Warto? Ten audinst ma taki sam procesor dźwięku jak fiio alpen czyli WM8740 od Wolfsona, dlaczego więc warto zamienić ten sprzęt?
@Ojezu: Czytałem na forum recenzję, z której wynikało, że grają z dobrym wzmacniaczem tak samo lub nawet lepiej jak hd600 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fiio e9 ma Moc wyjściowa: 1W (16 ohm) / 80mW (600 ohm), sam alpen ma "tylko"
@Ojezu: Tak jeszcze pomyślałem, że skoro ts671 były szorstkie i nijakie to może źle zostały wpasowane w źródło? To podobno przypadłość HD600.
@laggeros: Zastanów się jeszcze czy chcesz aurvany. Pozytywne recenzje to jedno, a wrażenia z odsłuchu konkretnego modelu to drugie. Ja też się jarałem, ale teraz wolę miekkie granie microlabów solo 7c niż katowanie uszu detalami w CALach (które i tak nie są jakieś spektakularne).