#sport : Hit w II rundzie Pucharu Niemiec!

Już dziś wieczorem szesnaście drużyn będzie walczyć o awans do 1/8 finału DFB Pokal. Najciekawiej zapowiada się mecz obrońcy tytułu VfL Wolfsburg z mistrzem Niemiec Bayernem Monachium.

Pojedynek dwóch najlepszych zespołów z poprzedniego sezonu Bundesligi budzi w #niemcy ogromne zainteresowanie. Przez wielu ekspertów jest nazywany przedwczesnym finałem. Faworytem do zwycięstwa są oczywiście podopieczni Pepa Guardioli, którzy prezentują znakomitą formę – do tej pory wygrali wszystkie 10 meczów w #bundesliga i pewnie zmierzają po kolejny triumf w tych rozgrywkach.

W tym sezonie Bawarczycy odnieśli tylko dwie porażki: w Superpucharze Niemiec z VfL Wolfsburg po rzutach karnych 5-6 i w #ligamistrzow z Arsenalem Londyn 0-2. #bayern udanie zrewanżował się VfL w lidze gromiąc ich przed własną publicznością 5-1. Bohaterem tego pamiętnego spotkania został polski napastnik Robert Lewandowski, który wszedł na boisko po przerwie i w ciągu zaledwie 9 minut strzelił 5 bramek, przez co zachwycił cały piłkarski świat.

Szkoleniowiec „Wilków” Dieter Hecking zdaje sobie sprawę, że powstrzymać Bayern będzie niezwykle ciężko, ale również wierzy w swoich piłkarzy, którzy już nie raz udowodnili, że potrafią konkurować z najsilniejszymi. Rok temu na Volkswagen Arena jego podopieczni pokonali Bawarczyków 4-1. Teraz zawodnicy VfL mają zamiar zrehabilitować się swoim kibicom za ostatnią klęskę i awansować do 1/8 finału DFB Pokal. O tym samym marzy mistrz Niemiec, który w ubiegłym roku odpadł z pucharowych rozgrywek w półfinale po serii rzutów karnych z odwiecznym rywalem – Borussią Dortmund.

Kto okaże się lepszy? Czy #lewandowski znów znajdzie sposób na to by pokonać Diego Benaglio? Guardiola czy Hecking – który z trenerów będzie górą? Odpowiedzi na te pytania poznamy już dziś wieczorem. Jednego możemy być natomiast pewni: emocji i walki w tym pojedynku na pewno nie zabraknie.