Wpis z mikrobloga

A konkretne przepisy prawne?


@krolikbartek: Nie no, jasne Mirku - sorry, że to tyle trwało, ale chiński kodeks karny jest trochę obszerny. Tam czytamy coś takiego:
第1,第35段,谁拒绝访问您的帐户并没有禁止任何社交网站,或到您的邮箱,运行伸展马在该地区的风险。

Natomiast w Korei to jest już dużo prostsze, bo wystarczy sięgnąć do starokoreańskiego
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: a ta odpowiedzialność karna pozostaje w mojej ocenie, czy potem można to weryfikować? Chodzi mi o coś takiego, że odmawiam bo 'grozi mi...', ale potem się okazuje, że ściemniałem i nic mi nie groziło. Miałem prawo odmówic zeznań?
  • Odpowiedz
  • 0
@Roszp: Jeśli podajesz te kraje za przykład stosowania takiego prawa (czy raczej bezprawia) to mam nadzieję, że jednak sugerujesz się czymś więcej niż domysłami.

Nie chodziło mi przecież o to, żebyś wymienił mi jakieś totalitarne państwa, w których nawet nie stosuje się przepisów prawa, a o chociaż umiarkowanie cywilizowane pod tym względem kraje, których, jak wynika z artykułu na niebezpieczniku i komenatrzu @cojanie, nie powinno brakować.
  • Odpowiedz
Jeśli podajesz te kraje za przykład stosowania takiego prawa (czy raczej bezprawia) to mam nadzieję, że jednak sugerujesz się czymś więcej niż domysłami.


@krolikbartek: Zadajesz pytanie w internecie "podajcie przykłady państw, gdzie coś grozi hehe", i liczysz na odpowiedź specjalisty od [tu wstaw dowolny kraj] prawa karnego? Przecież jeśli uzyskałbyś jakąkolwiek odpowiedź, to byłaby poparta tak twardym argumentem jak "słyszałem, że".
  • Odpowiedz
  • 1
@Roszp:
@cojanie napisał o wielu krajach, w których ma się obowiązek odkodowywania danych więc poprosiłem by wymienił jakiś chociaż jeden z nich, z ciekawości. Co w tym widzisz nie tak? Odwracasz kota ogonem, daruj sobie internetowe wojenki, kiedy robisz k---ę z logiki czy czytania ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
kiedy robisz k---ę z logiki


@krolikbartek: Przepraszam bardzo, ale ja zapytałem konkretnie: o co chodzi, bo piszesz półsłówkami, a tak to sobie możemy rzucać tekstami typu "masz prawo zachować milczenie", natomiast Ty mi wyjeżdżasz z takim tekstem. Serio?
  • Odpowiedz
@krolikbartek: A ja na pytanie:

Czy podejrzanemu lub świadkowi w Polsce grozi coś za odmowę podania hasła do komputera/skrzynki mailowej/Facebooka itp.?
  • Odpowiedz
  • 0
@cojanie: To dość straszne, że w jakby się zdawało cywilizowanych krajach, można iść siedzieć, chcąc zachować swoją prywatność. Ciągle, co jeśli się zapomniało hasła?
  • Odpowiedz
@krolikbartek: Twój problem. Masz obowiązek odkodowania. Jeśli tego nie zrobisz, to jest to traktowane jak przestępstwo. W tym artykule na wiki jest podane, jakie są kary w poszczególnych krajach. Ale nie jestem specjalistą, także nie wiem jak to dokładnie wygląda.
  • Odpowiedz