Wpis z mikrobloga

Padło mi wspomaganie kierownicy w #ford #focus mk1. Na szczęście poszło zaraz po wyjechaniu z domu więc zawróciłem i wjechałem na kanał. Na zdjęciu miejsce z którego wydaje mi się, że cieknie płyn. Czy tutaj będzie cała pompa do wymiany czy da się z tym coś zrobić? I czy można jeździć bez działającego wspomagania? Wiem że będzie ciężko skręcać ale do pracy trzeba dojechać te 14km.
#samochody #motoryzacja #warsztat
Nizki - Padło mi wspomaganie kierownicy w #ford #focus mk1. Na szczęście poszło zaraz...

źródło: comment_q7T1YM1kRJ5SPP4zwIH1DgUlk0LBkvpv.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Nizki: O panie, niedawno miałem ogromne przeprawy z tym w Mondeo MK1. Przewód uszkodzony w miejscu takim, że nie szło tego załatać. Z wymianą na nowy cyrki, bo Ford stosował w różnych latach trochę różne - ciężko było upolować właściwy.

Jazda z uszkodzoną pompą będzie skutkowała uszkodzeniem pompy, dalej poleci pasek na którym jest kilka innych rzeczy.
  • Odpowiedz
@Nizki: klasyka w focusach, nowy przewód kosztuje ponad 900zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Musisz zdemontować ten, jechać do firmy, która zakuwa przewody hydrauliczne i zrobią ci to za 50-100zł, tylko pamiętaj, że metalowe końcówki muszą być względem siebie ustawione pod dobrym kątem, identycznym jak są teraz. Po zakuciu nie da się ich obracać, więc muszą zostać zakute tak jak oryginalnie. Najlepiej przed demontażem (węża z samochodu) zaznaczyć
  • Odpowiedz
@Nizki: tak, jak sprawdzałem to kosztował jakieś 930zł w ASO, a zamienników brak. Ale można wymienić samą tę gumową część, która u Ciebie pękła, nie trzeba wymieniać całego przewodu. U mnie taka sama awaria kosztowała 50zł + jakieś 4 godziny #!$%@? się w garażu.
  • Odpowiedz