Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia
Pisałem tydzień temu Tutaj w sprawie przysiadów. Nagrałem swoje dwie serie z następnego treningu. Pytanie moje, co sądzicie o technice? Na pierwszym filmiku seria rozgrzewkowa, ok. 50kg, na drugim 97,5kg. Rzecz w tym że miałem bóle w odcinku lędźwiowym i zastanawiam się, czy przysiadam tak, jak trzeba. Z góry dzięki za wszelki feedback!
Rozgrzewkowa
97,5kg
Wołam @ukazuyr który polecił mi nagrać ;)
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ukazuyr: kiedy dochodzimy, do momentu, w którym zaczynasz sobie wybierać z artykułu argumenty za swoją tezą pomijając zupełnie te przeciwko, to znaczy, że rzeczywiście dyskusja dobiega końca

Potential knee injury magnitude is reduced with a reduced valgus/rotational force.

squatting with toes out teaches athletes to jump and land with the sub-optimal toes-out position

Squatting with feet/knees out requires constant focus to maintain position—loss of focus means valgus knee movement.

individual has flexibility limitations (namely limited ankle dorsiflexion, and/or tight adductors and/or internal hip rotators) and is forced to excessively turn the toes out and roll onto the inside edges of the feet to circumvent normal ankle and hip movement when trying to achieve a deep
  • Odpowiedz
@ukazuyr: jesteś ignorantem , totalnym ignorantem

piszę już, któryś z kolei raz, że g---o mnie obchodzi twoje siadanie - siadaj jak chcesz, to sport - tam reguły są inne

ja mówię jak należy siadać zdrowo i bezpiecznie - nie mówię, jak musisz pracować biodrami, i wyginać lędźwia żeby ugrać 5kg więcej w siadzie- nie jesteś zielonką, nie siadaj - rób po swojemu nikt ci nie zabrania - dostałeś tylko alternatywę, możesz nie
  • Odpowiedz
@berti:
@rudy_bigos:
Czyli stopy rownolegle, a schodzac w dol kolana na boki? Bardzo czy tylko troche?

Swoja droga do Bertiego - z pasem czasem core nie przestaje pracowac i pozniej moze byc problem z nadrobieniem?
Aleksey Torokhtiy powiedzial w jednym z filmow ze jak juz pierwszy raz zalozysz pas to juz nigdy go nie zdejmiesz.
  • Odpowiedz
@loczyn: Wydaje mi sie, że Berti nakłada tylko pas do maksów i ciężkich siadów - a przy każdym innym ćwiczeniu wali bez pasa.

Kolana mają iść bardzo na boki, masz zmieścić całą sylwetkę pomiędzy kolanami. Dla każdego pozycja jest nieco inna z uwagi na długość kończyn/ mobilność.
  • Odpowiedz
@loczyn: mechanizm działania pasa polega na tym, że mięśnie napierają na niego. Więc żeby użyć pasa efektywnie musisz mieć silny brzuch i coraz silniejszy żeby podnosić więcej. Greg Nuckols ma artykuł na ten temat, który wklejałem wielokrotnie. Nie ma istotnej róznicy między aktywacją mięśni brzucha w pasie i bez pasa. Jest istotna róznica w aktywacji mięśni czworogłowych na korzyść pasa.
Podsumowując - w pasie dźwigasz więcej, bo mięśnie lepiej pracują
  • Odpowiedz