Wpis z mikrobloga

Ja to nie rozumiem tych kobiet.

Już po raz 10 raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Pisze taka do ciebie od miesiąca, wysyła ci zdjęcia (nie wiem po co), po czym wpada na genialny pomysł, że fajnie by było jakbyś ją nauczył grać na gitarze.

Zdarzyło się mi tak po raz pierwszy 5 lat temu w pierwszym zespole akustycznym, gdy wokalistka chciała, abym ją czegoś nauczył. Wysłałem jej z braku czasu materiały do nauki. Jakiegoś Nothing Else Matters jako tutorial z YouTube, albo tą stronkę http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/ To one co robią?

Ej no! Rezix! Weź mi to wytłumacz osobiście, bo ja tego nie rozumiem co tam pisze.


No to się umawiasz na daną godzinę, pytasz się wcześniej jakie piosenki lubi, powtórzysz sobie je przed spotkaniem, wydrukujesz materiały do nauki, sposób czytania tabulatur, sposób bicia, sposób chwytania akordów.

Spotykacie się. Nie dość, że w ogóle nie wykazują chęci do nauki, to więcej gadacie, niż właściwie gracie.
Ale to tam kit.

Próbujesz ją nauczyć chwytania akordów, ustawiasz jej palce na gryfie, to ta zamiast złapać, to się śmieje i mówi, że ma za krótkie palce. Podajesz jej na przykład Tommyego Iommiego, że ten nawet bez opuszków palcy umie grać na gitarze, albo Django Reinhardta, który grał tylko trzema palcami.

Snujecie razem plany na przyszłość i ustalacie do kiedy chce się nauczyć danej rzeczy, bądź danej piosenki.
Myślisz sobie, super. Nauczysz kogoś grać na gitarze, może ten ktoś będzie kiedyś drugą Orianthi, Joan Jett, Jennifer Batten.

I wiecie co się okazuje? Po lekcji i spakowaniu swojej gitary w 90 % przypadków zapomina wziąć wydrukowanych materiałów do nauki (tylko jedna wzięła i to jakoś tak niechętnie). Opuszcza twój lokal i nawet się potem do was nie odezwie.



#gitara #logikarozowychpaskow #rozowepaski
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie dość, że w ogóle nie wykazują chęci do nauki, to więcej gadacie, niż właściwie gracie.


@Rezix: zią bo ona chciała, żebyś nastroił jej gitarę, a nie rzeczywiście grał ;____;
  • Odpowiedz
hehe co ty gupi? przecie one na co innego przyszły hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nic się ukryje przed detektywami z wykop pe el.
  • Odpowiedz