Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, szukam książek. Ale nie chodzi mi o książki fabularne,powieści.Tych przeczytałem multum, teraz chce czegoś mniej odrealnionego, związanego z samorozwojem. Wiecie, chodzi mi o ten typ książek które hmm.. wyrabiają światopogląd ? Potrafią czegoś nauczyć, skłonić do refleksji, pokazać inne spojrzenie na świat.

Żeby sprecyzować : Z polecenia kumpla zacząłem czytać " Dzikie Serce. Tęsknoty męskiej duszy". Nie przebrnąłem, zraziły mnie notoryczne nawiązania religijne. Czułem się jakbym czytał biblię. Ale powiedzmy, że o ten rodzaj literatury mi chodzi (po wycięciu z tego religii)

Znalazłem też przed chwilą książkę : "Screw It, Lets Do It!" napisaną przez założyciela Virgin Atlantic Airways w której opisuje on swoje podejścia do życia i innych ludzi. Sprawdzę, to może być to.

Rzucać, liczę na was ;]

#kiciochpyta #ksiazki #literatura #pytanie #samorozwoj
  • 15
@mRzielony: Teoretycznie to dobry sposób, ale większość bibliografii to prace naukowe, często napisane w sposób ciężki do przebrnięcia.

@Zwlaszcza: To w sumie ciekawe, z tytułem spotkałem się już nie raz, w liceum, na studiach, ale jakoś nie wpadłem na to żeby przeczytać :D

@keymajla: Sprawdze ;)
@Astroc: biere !

@mRzielony: Way of superior man sprawia wrażenie poradnika życia w pigułce. Ale brzmi ciekawie. Dopisuję do listy, dodatkowym atutem będzie szlifowanie angielskiego ;)

Wygląda na to, że będę miał co robić w najbliższym wolnym czasie, dzięki !