Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam co się właśnie odwaliło. Czekam w kolejce w jednym ze sklepów "Włączamy niskie ceny!" #pdk popełniając zakup artykułu AGD bo stary się zepsuł i słyszę rozmowę #rozowypasek ze sprzedawcą (młoda dziewczyna kupiła żelazko za 119.90 zł):
S - sprzedawca
K - dziewczyna

K: Ile za wszystko razem?
S: 119.90 zl..
S: Nie chciała by pani dokupić ubezpieczenia do żelazka?
K: Hmm.. nie wiem chyba nie, a co to daje?
S: Za 35 zł na 3 lata jeśli by się sprzęt zepsuł to sklep wymienia na nowy i za 99 zł z 5 letnią gwarancją
K: To nie wiem muszę się zastanowić.
S: Ja pani powiem ,że te "sprzęty" teraz robią tak że po 5 latach to wszystko pada - tak jest wszystko specjalnie zrobione.
S: Mamy też gwarancję "plus" na 5 lat za 150 zł i wtedy nawet jak Pani zepsuje to żelazko czy pani je ukradną to zwracamy pieniądze..
S: Jakby pani nagle straciła żelazko bo ktoś się włamał, to co by pani zrobiła?
K: No nie wiem to niech będzie ta gwarancja na 5 lat jak pan mówi ,że się psuje teraz wszystko.. jak coś, to mi dacie nowe prawda?
S: Tak.. (lekki uśmiech)
K: Więc ile to razem będzie?
S: 269.90 zł
K: Dobrze to ja kartą zapłacę.


#rozowepaski i kupno żelazka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikarozowychpaskow #zmatematykazapanbrat #mistrzlogiki
GrzegorzzCiechanowa - Nie ogarniam co się właśnie odwaliło. Czekam w kolejce w jednym...

źródło: comment_pOi6FKrnU6mdVt2DuMsiwUw7TUm49JFF.jpg

Pobierz
  • 20
Nic mnie tak ostatnio nie #!$%@? jak wciskanie tych ubezpieczen przez sprzedawcow w sklepach z RTV i AGD. Mialem zawsze zasade, ze jak cos jest w takiej samej cenie w sklepie stacjonarnym to nie zamawialem na necie, tylko jechalem i kupowalem, ale chyba czas to zmienic, z rok temu kupowalem telewizor to pan sprzedawca mozna powiedziec jebnal focha ze nie chce tego #!$%@? ubezpieczenia. Dzisiaj tez akurat bylem w MediaMarkcie i bylem
@Grzegorz_z_Ciechanowa: Widzę standard.. Jak w sierpniu kupowałem smartfona w saturnie to też #rozowypasek sprzedawca próbował mi wcisnąć jakieś gwarancję. Mówię że producenta jest 2 lata... Ona że to mało.. Ja mówię wystarczająco.. Poprzedni telefon nawet nie miałem 2 lat i już kupuje nowy. Potem przy kasie proponowano mi jeszcze pendrivy 8GB za 20zł promocja.. również podziękowałem.
@Grzegorz_z_Ciechanowa: Przykład z żelazkiem faktycznie komiczny, ale jak brałem pralkę to wziąłem dodatkowy rok gwarancji od sklepu. Dzięki temu po upływie 2lat i 1miesiąca od zakupu (zgadnijcie na ile była gwarancja producenta xd) kiedy padł programator, przyszedł Pan i wymienił. Pralka chodzi już drugie tyle. A tak bym musiał kupić nową, bo koszta naprawy niemalże równe nowej sztuce.
@wuj0: Moja mama też wykupiła dodatkowe dwa lata gwarancji i źle chyba nie zrobiła, zwłaszcza, że pralka była tania jak barszcz, a ubezpieczenie kosztowało bodajże 20% wartości
@MaxiimumR: No wiem, na mp3 za 100 zł też mi chciał wcisnąć takie ubezpieczenie. Ale cóż, taka praca. Gość też przez telefon mnie próbował zachęcić do kupna tabletu z abonamentem na 4 lata za jedyne 160 zł miesięcznie.