Wpis z mikrobloga

Możliwe koalicje według prawdopodobieństwa:
1. PIS PSL - Zmiana frontu, sadzamy w więzieniach 10% poprzedników i przekręty na nowo. Zmiany na stołkach na inne betonowe mordy.
2. PO PSL Zlew Nowoczesna - W kraju bez zmian, tylko więcej bulu i mniej nadzieji.
3. PIS Kukiz + ewentualnie Zlew - polska ultrasocjalistyczna
4. PIS KORWIN - nie wiem co mogliby stworzyć, ale razem musieliby mieć ponad 50%. Może z Kukizem przepchnęliby władzę prezydencką, bo Duda z PiSu, może drobne zmiany w konstytucji.

#wybory #wybory2015 #debata #polityka
  • 12
@tomasz-kaliciak: 1 rozpadnie siępo 6 miesiącach jak zaczną zamykać działaczy PSL
3 nie może być ze ZLewem, bo tam jest Palikot ( ͡º ͜ʖ͡º)
4 bez szans bo programy sprzeczne

Moja propozycja
5 PiS i Schetyna bo i tak go pewnie wyrzucą z PO a on kogośza sobą pociągnie
@tomasz-kaliciak: Niekoniecznie. PiS przez 4 lata pozamyka aferzystów z PO i PSL, więc PO i PSL albo znikają ze sceny politycznej albo się oczyszczą i zostają z nowymi twarzami. Jak po 4 latach będziemy mieli dość PiS-u i Dudy w roli prezydenta to chociaż będziemy mieli wyczyszczoną z przestępców część sceny politycznej i większy wybór. Gorzej, jeśli PiS nie pozamyka polityków i działączy obecnej koalicji. Moim zdaniem takie oczyszczenie jest potrzebne
@tomasz-kaliciak: Zauważyłeś jak biznes się zacząl przymilać do PiS-u? Tu jakaś nagroda w Krynicy, tu panel gospodarczy z politykami PiS-u zorganizowany przez przedsiębiorców. Gorzej niż teraz być nie może. Dlaczego wypłynęły te taśmy? Pare miesięcy temu słyszałem w Polski Radiu 24 teorię, że to biznesmeni chcieli wiedzieć jakie są plany ludzi władzy i tylko o to chodziło żeby wiedzieć co i jak a nie szkodzić politykom. I po odsłuchaniu taśm biznesmeni