Wpis z mikrobloga

Potrzebuje zmienić laptopa. Obecnie mam Della E7440, który pod wieloma względami jest rewelacyjnym sprzętem, ale brakuje mi w nim paru pierdół. Używam Też XPS L502x w mocnym konfigu ale też ma parę braków
Czego szukam: -możliwość podłączenia 2 zewnętrznych monitorów - podwyższona rozdzielczość matrycy (HD+ lub FHD) -Rozsądna waga, 3,5kg 15 calowy klocek nie wchodzi w grę -Dedykowana grafika, interesuje mnie żeby odpalić sobie na nim w wolnej chwili WoWs, CSGO lub LOL -możliwość podłączenia 2 dysków 2,5, może być jeden w miejsce napędu -rozsądny minimum 2h czas pracy na baterii pod średnim obciążeniem -komputer ma być po prostu maksymalnie mobilnym biurem z możliwością przyjemnego spędzenia czasu -Jakość wykonania - nie mogę mieć sprzętu który rzucony z plecakiem w kąt się połamie lub uszkodzi.

W domu mam mocną stacjonarkę, więc darujcie sobie uszczypliwe uwagi.
Używam czasem Della Vostro 3560, ale jednak jest w nim jakiś problem z GPU - nie działa to tak jakbym oczekiwał, w ostateczności sprzęt spełnia większość pozostałych kryteriów

Skłaniam się raczej ku używanemu komputerowi, jeśli zacznie mu czegoś brakować po roku to i tak sprzedam, a nie chce wydawać 7 tys złotych na laptopa

Alternatywną opcją o której myślę jest sprzedaż stacjonarki - obecnie mam I7 2600 + 16gbram + Radeon 7970 - pytanie czy w granicach 4-5tys złotych jestem w stanie kupić sprzęt który zapewni mi wydajność tej stacjonarki na co najmniej 2 lata?

#pcmasterrace #laptopy #pytaniedoeksperta #cokupic #pustulkowelaptopy

Wołam @Pustulka bo może ty doradzisz coś rozsądnego cumplu?
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mógłbyś trochę dokładniej opisać co masz na myśli?


@rlshd: Błąd konstrukcyjny, za słaby zasilacz bios z kagańcem, ciężko powiedzieć, jeżeli po godzinie np. grania bateria laptop pobierze z baterii kilka do 5% baterii to nie jest źle, jeżeli kilkanaście to go należy zwrócić.

Sugerujesz windows 8.1 czy 10?

Póki co 8.1
  • Odpowiedz
@rlshd:
Musisz w ustawieniach wyłączyć skalowanie i ustawić takie samo dla wszystkich, bo w 10 dalej tego nie dopracowano, powinno być jeszcze tam coś takiego jak cleartype dla czcionek. Kupiłeś wersję ze skylakiem?
  • Odpowiedz
  • 0
@Pustulka: dzięki, zorientowałem sie chwile po napisaniu posta ze Windows sam wrzucił powiększenie do 125%. Mam natomiast inny problem, matryca ma wadę, w prawym górnym rogu jest jaśniejsza plama - jak na zdjęciu. Jak rozmawiać ze sprzedawca zeby wymienił komputer a nie bujać sie 2 tygodnie z gwarancja. Sprzęt odebrałem wczoraj i teraz konkretniej do niego przysiadłem i juz taka lipa
rlshd - @Pustulka: dzięki, zorientowałem sie chwile po napisaniu posta ze Windows sam...

źródło: comment_5k7viB9TWL0m2T4yRI0YgEHpX7ptFL8j.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Mam natomiast inny problem, matryca ma wadę, w prawym górnym rogu jest jaśniejsza plama - jak na zdjęciu.


@rlshd: Każdy IPS ma większy bądź mniejszy bleeding, ty chyba tutaj trafiłeś na większy, gdzie go kupowałeś?
  • Odpowiedz
@Pustulka: komputer kupiony w xtreem.pl, muszę ich pochwalić za błyskawiczną reakcję - wniosek na raty wypełniony w środę popołudniu, w czwartek potwierdzony, komputer jeszcze tego samego dnia od nich wyjechał. Nie miałem widoczne styczności z IPS wcześniej - w sumie nigdy nie zwracam uwagi na typ matrycy, ale bardzo nie podoba mi się za sprzęt na który w gotówce musiał bym wydać dwie swoje wypłaty posiada takie wady - rozumiem,
  • Odpowiedz
komputer kupiony w xtreem.pl


@rlshd: no to w razie czego możesz ich zbrukać na forum. Z czystej ciekawości jaką masz matrycę IPSa LG czy PLSa od samsunga, sprawdzić dokładny model możesz przy pomocy w hwinfo.

Czy mogę się spodziewać, że jeśli sklep wymieni mi sprzęt, to efekt na matrycy może gorszy? W tej sytuacji zastanawiam się, czy w ogóle to zgłaszać, chociaż denerwuje mnie to niemiłosiernie od kąd to zauważyłem.

Wydaje mi się, że powinno być lepiej, ja u siebie na najprawdopodobniej identycznym modelu matrycy nie mam go prawie w ogóle, podobnie
  • Odpowiedz
@rlshd: czyli jednak trafił ci się IPS LG, mógłbyś ich poprosić o wersję z PLSem samsunga LTN156HL01-102, która jest lepszą matrycą, szczególnie po kalibracji, a jak z drainem baterii?
  • Odpowiedz
  • 0
@Pustulka: nie miałem jeszcze czasu przetestować, dziś wróciłem z pracy o 17 i dopiero trochę protestowałem. Jutro go wymęcze i podzielę sie spostrzeżeniami. Co do jakości panelu jest ponad moje potrzeby ale nie lubię kiedy nowy sprzęt ma wady
  • Odpowiedz
@Pustulka: faktycznie widać, że panel samsunga ma dużo lepsze parametry, zobaczymy jak wyjdzie, napisałem maila do sklepu.

Co do kwestii battery draina - po4h w csgo,nie widać żadnego spadku. GTA V - tutaj pograłem 30 minut, temperatura na CPU poszła w górę do 91* na standardowych ustawieniach wentylatorów - nie włączałem trybu "Turbo", bateria spadła z 98 do 96% postaram się w najbliższych dniach zrobić jeszcze dodatkowe testy, ale okres
  • Odpowiedz
emperatura na CPU poszła w górę do 91* na standardowych


@rlshd: Czyli na skylakach nie jest chłodniej, można to zbić zmieniając pastę na gelida(MSI nie ma nic przeciwko takiej operajic dopóki to nie jest diamentowa lub metaliczna pasta)

wrzucić mu jakiś zapętlony benchmark na kilka godzin i da to porównywalny efekt?

Nie, lepsze będzie
  • Odpowiedz