Wpis z mikrobloga

#laptopdlaganonima #laptopy

Przeznaczenie: praca w programach MS Office, net (dużo zakładek), filmy po podłączeniu do TV.
Oczekiwanie: szybkie działanie i wczytywanie dokumentów i stron.
Pytanie: Jak sądzicie, czy do tego wystarczy i3, 4GB RAM i HDD czy jednak warto zainwestować w i5, 8GB i SSD?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MaddoxX1911: Tak sądziłem, dzięki za odpowiedź:) Jeszcze jedno pytanie, może znasz odpowiedź. Zintegrowana karta graficzna nie będzie miała negatywnego wpływu na wyświetlanie filmów na tv w rozdzielczości full HD?

@RottenKitten: Nie mam pojęcia jaki tag byłby odpowiedni:D
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: Dopiero co zacząłem poszukiwania. Najlepiej coś w granicach 2000zł. 2500zł to już do zastanowienia. Filtruję wszystko na x-kom.pl i patrzę:) X-KOM

Raczej coś z ASUSa lub Toshiby, bo mam same pozytywne odczucia względem tych marek:D Być może jeszcze Lenovo lub Della. Na 100% nic z Acer, MSI, HP.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MaddoxX1911: a widzisz, u mnie 2 znajomych miało niemiłe przygody z podzespolami, a następnie z serwisem. Ten HP odpada z powodu HDD i małej rozdzielczości. Mam już jednego lapka z full HD przy 15,6 calach i nie mógłbym wrócić do tej 1366x768. Jedynym mankamentem były małe strony internetowe, ale po ustawieniu w przeglądarce 125 czy tam 150% wszystko jest świetnie.
  • Odpowiedz
@Kaldish: Z swojego doświadczenia mogę jedynie polecić dokładne przeglądanie komentarzy odnośnie Dellów. Są naprawdę spoko, ale niektóre mają spieprzony układ chłodzenia i bez dodatkowego chłodzenia lub częstego czyszczenia laptopa nie ma szans wykorzystać pełni ich możliwości.
  • Odpowiedz
@Kaldish: można ją wymienić na fhd ips

jakie to były laptopy? i ile lat temu to było?

przecież dałem też ssd tak żeby zmieścić się w 2500

w tej cenie zmieścisz się też z kieszenią na hdd
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MaddoxX1911: Tylko, że ja nie chcę się bawić w żadne wymiany i rozbiórki:D chcę mieć sprzęt, który kupuję, instaluje oprogramowanie i używam. Jeszcze mały kłopot z tym dyskiem, ale wymiana całej matrycy? To już za dużo.
  • Odpowiedz
@Kaldish: czyli interesuje cię byle jakie fhd byle fhd? to mogę dać link z ssd 128 wbudowanym od razu

tylko że trafiłeś na taki głupi moment kiedy jest bardzo mało konfiguracji do wyboru

tak to miałbyś i5 5200u z 8gb i ssd 128 za 2300, nie dam linku bo nie jest dostępny
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MaddoxX1911: oho, taka okazja to byłoby coś. Po prostu trochę nad tym posiedze, wybiorę max 5 modeli pisz względem podzespołów, a następnie będę o nich czytał, o jakości matrycy, klawiatury, obudowy itd. Itp.
  • Odpowiedz